Facebook Dating Uygulaması 20 Ülkede Kullanıma Açıldı

Geçtiğimiz yaz Facebook’un Dating özelliği hakkında bilmediklerinizi paylaşarak bu yeni özelliği sizlere çok önceden tanıtmıştık. Facebook, şimdi Mark Zuckerberg'ten gelen bir paylaşımla beklenen hamleyi yaptı ve Facebook Dating'in başta ABD olmak üzere 20 ülkede yayına alındığını duyurdu.


Süreç boyunca gizlilik ve güvenlik uzmanlarıyla çalıştıklarını belirten Mark Zuckerberg, kullanıcıların deneyim üzerine odaklandıklarını belirtti.

Özelliğin aktif olan ülkeler arasında henüz Türkiye yok. Yapılan açıklamalara göre Facebook Dating özelliği 2020'nin başlarında Avrupa'da kullanıma açılacak.

Facebook Dating özelliği Arjantin, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Ekvador, Guyana, Lahos, Malezya, Meksika, Paraguay, Peru, Filipinler, Singapur, Surinam, Tayland, Uruguay, Vietnam ve ABD'de aktif kullanılabiliyor.


Kullanıcılar Facebook Dating özelliğinden yararlanabilmek için sadece isimlerinin olduğu yeni profiller oluşturuyor. Daha sonra kullanıcılar çöpçatanlık grupları ve çeşitli etkinlikler içerisinde uygun eşlere bakmaya başlıyor. Hikeye de eklenebilecek özellik yukarıdaki gibi sade ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip.

Facebook Dating aynı zamanda Instagram ile de entegre şekilde çalışabiliyor ve güçlü güvenlik önlemleri sunuyor. Merakıları için hemen paylaşalım, uygulama arkadaş listenizdeki kullanıcılarla sizi öyle hemen afişe ederek eleştirmiyor.

facebook-dating-imaj-3

Facebook Dating temel prensipte Tinder mantığında çalışıyor. Tinder da sağa sola ekran kayarken, Facebook Dating'te böyle bir özellik bulunmuyor. Secret Crush özelliği sayesinde de 8 farklı Facebook ya da Instagram arkadaşı seçiliyor ve ancak onlar da sizi seçerse bildirimler düşüyor ve sonunda gizli aşıklar kavuşmuş oluyor, aksi taktirde bu kişiler varlığınızdan ve platonik aşkınızdan habersiz kalıyor. Gayet temiz ve şık:)


Facebook Dating profili oluşturabilmek için 18 yaşından büyük olmak gerekiyor. Algoritmalar devreye giriyor ve size önerilecek olan adaylar ilgi alanlarınıza ve Facebook'ta yaptığınız diğer paylaşımlara göre belirleniyor. Görünüşe göre Facebook Dating aslında bir nevi yapılan stalklamanın yerini alıyor ve zaman kazandırıyor. O zaman ne diyelim, yaşasın teknoloji!

Kaynak: Facebook News Room

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir