Facebook, Clubhouse'a Rakip Olabilir

Facebook, hızla popülerlik kazanan yeni sosyal medya uygulaması Clubhouse'a rakip olabilir. The New York Times'ın haberine göre sosyal medya devi, Clubhouse benzeri bir uygulama üzerinde çalışıyor.

Sesli sohbet odaları içeren ve son günlerde oldukça revaçta olan Clubhouse'a üye olmak için, bir süre beklemek ya da hali hazırda üye olan birinden davet almak gerekiyor. Uygulama bu özelliği ile daha "exclusive" bir yapı sunuyor denebilir.

https://pazarlamasyon.com/clubhouse-cinde-yasaklandi/

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg'ün, Clubhouse'ta sanal ve artırılmış gerçekliğin geleceği hakkındaki bir sohbet odasına katılmasından birkaç gün sonra, Facebook'un Clubhouse benzeri bir uygulama üzerinde çalıştığı haberi geldi. Facebook resmi olarak haberi doğrulamadı. Ancak geçmişte Snapchat benzeri Hikayeler'i ve TikTok benzeri Reels'i Instagram'a entegre ettiği düşünüldüğünde, Clubhouse benzeri bir özellik ya da uygulama Facebook  için çok uzak bir ihtimal gibi görünmüyor.

https://pazarlamasyon.com/clubhouseda-neler-oluyor-e-ticaretin-ve-perakendenin-gelecegi/

Clubhouse'un potansiyel rakipleri arasında Twitter da var. Şimdilik beta sürümünde olan Spaces adlı bir uygulama üzerinde çalışan Twitter, geçtiğimiz haftalarda podcast uygulaması Breaker'ı satın almıştı. Facebook ve Twitter'ın hamleleriyle mevcut ve potansiyel sesli sohbet uygulamaları arasındaki rekabet kızışacak gibi görünüyor. Kullanıcıların bu yeni akıma gösterecekleri reaksiyon da rekabetin yönünü belirleyen etkenlerden biri olacak.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir