Facebook'a yeni gelir modeli

Facebook, içerik üreticileri için oluşturduğu yeni gelir modeli Music Revenue Sharing'i tanıttı.

Facebook, içerik üreticileri için yeni bir gelir modeli oluşturduğunu duyurdu. "Music Revenue Sharing" adındaki yeni gelir modeli ile içerik üreticiler, videolarına lisanslı müzik ekleyerek gelir elde edebilecek. 

Facebook, Music Revenue Sharing sayesinde hem içerik üreticilerinin hem de sanatçıların gelir elde etmesini sağlayacak. Bu gelir ise içerik üreticilerinin yüzde 20, gelirinin kalan kısmı müziği kullanılan sanatçıya ait olacak şekilde ayrışacak.

Music Revenue Sharing ile hazırlanan videolar için; videoların 60 saniyeden uzun olmaması ve videoda bir görsel içeriğin yer alması gibi bazı kurallar bulunuyor. Music Revenue Sharing'de bulunan müzikler ise Facebook'ta bulunan Creator Studio'da yer alıyor. 

Reklam modeli henüz yalnızca ABD'deki kullanıcılar için uygulamaya açık durumda. Önümüzdeki aylarda ise diğer ülkelerde de kullanıma açılması bekleniyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir