Evdeyken Ücretsiz Faydalanabileceğiniz Kültür-Sanat-Eğlence Aktiviteleri

Corona virüsü salgını sebebiyle tüm dünyada konserler, festivaller ertelendi ve doğal olarak sosyalleşebileceğimiz her yer kapalı. Gerekmedikçe kimsenin evden çıkmaması virüsün yayılmasını durdurmak için çok önemli.

Etkinliklerin, filmlerin vizyon tarihlerinin, konserlerin, festivallerin iptal olması tüm faaliyetlerin durduğu anlamına gelmiyor. Pek çok kültürel ve eğlenceli aktiviteye evinizden ve ücretsiz olarak da erişebilirsiniz. Bizler de okuyucularımızın evlerinden çıkmadan faydalanabilecekleri eğlenceli, kültürel aktiviteleri derledik. Sizlerin de bildiği ücretsiz keyifli aktiviteler varsa lütfen bize yazın.

IDFA Belgesel Arşivi

Uluslararası Amsterdam Belgesel Film Festivali (IDFA),  belgesel film dünyasından en son ve en büyük yerli ve uluslararası eserlere tanıtan ünlü bir uluslararası film festivali.

Corona salgınında evde kalan kişiler için IDFA, belgesel arşivini online ortamda ücretsiz bir şekilde açtı. Arşive buradan ulaşabilirsiniz.

Storytel

Pek çok kitaba sesli olarak erişebildiğimiz uygulama Storytel de Corona ile mücadele kapsamında 14 gün olan ücretsiz deneme süresini 30 güne çıkardı. Böylece evde kaldığınız bir ay boyunca Storytel üzerinden kitapları ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz.

Online Gezilebilen Türkiye'den ve Dünyadan Ünlü Müzeler

Ünlü müzelerden bazıları müze içerisini online olarak gezebilme veya eserlerini sesli tanıtma fırsatı sunuyordu. Ancak Corona salgını sebebiyle çok daha fazla müze bu hizmeti herkese ücretsiz olarak sunuyor. İşte gezebileceğiniz veya eserlerini izleyebileceğiniz bazı müzeleri sizler için derledik, üzerlerine tıklayarak internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

British Museum
Van Gogh Museum
Solomon R. Guggenheim Museum
National Gallery of Art
National Museum of Modern and Contemporary Art, Korea
Göreme Açık Hava Müzesi
Anadolu Medeniyetleri Müzesi
Zeugma
Ayasofya
Yerebatan Sarnıcı

Vodafone TV

Vodafone, kullanıcılarına 30 gün boyunca Vodafone TV'yi ücretsiz olarak sunuyor.

New York Metropolitan Operası 

Metropolitan Operası'nın her akşam canlı yayın gerçekleştirdiğini sizlerle paylaşmıştık. New York saatine göre 19.30-03.30 arasında canlı yayın yapıyor ve bir haftalık programını da yayınladı.

The Berlin Philharmonic

Berlin Flarmoni Orkestrası'nın kapalı olması sebebiyle içerikler dijital ortamda ücretsiz ve online olarak sunuluyor. Buradan siteye kayıt olarak BERLINPHI kodu ile konserleri ücretsiz dinleyebilirsiniz.

Piri

Bir mobil seyahat uygulaması olan Piri, şehirlerin bilinmeyen hikayelerini App üzerinden anlatıyor. Piri, içerisinde pek çok farklı yerin olduğu kısa videolarının bazılarını resimli bir şekilde ücretsiz yayınlıyor. Türkiye'nin pek çok yerinin hikayesini bu kısa içeriklerle keşfedebilirsiniz.

Bestup

Hem jüri olana hem şarkı söyleyene kazandıran para ödüllü yeni nesil mobil ses yarışması Bestup'ı ücretsiz olarak indirerek ve videonuzu yükleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kumbaracı150

Kumbaracı150 ertelenen tiyatro oyunlarının yerine hafta içi her gün saat 20.30 ile 22.00 saatleri arasında YouTube kanalı üzerinden “Kapı açık kalmış” adlı canlı yayınlar gerçekleştireceğini duyurdu.

Asmalı Sahne

Tiyatro, konser, dans, film gösterimleri gibi gösteri sanatlarına ev sahipliği yapan Asmalı Sahne, Corona nedeniyle gerçekleşmeyen etkinliklere alternatif olarak Instagram üzerinden her akşam canlı yayın yapıyor.

Dün akşam Asmalı Sahne'nin Instagram hesabında "Godot'yu Beklerkeni Beklerken" oyununu canlı seslendirildi. Gelecek program yayınlanmadı ancak Instagram'larını takip ederek günlük programlarına ulaşabilirsiniz.

Henüz kanalları çok yeni olduğu için YouTube üzerinden canlı yayın yapamıyorlar ancak 1000 takipçiyi geçmelerine yardımcı olursanız canlı yayınlarını YouTube üzerinden de izleyebilirsiniz. ☺️

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir