EssenceMediaCom’a yeni CEO

EssenceMediaCom’un yeni CEO'su belli oldu.

EssenceMediaCom’un yeni CEO'su Zafer Tipigil oldu.

Koç Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olduktan sonra sırasıyla Penajans D'arcy ve Total İletişim reklam ajanslarında müşteri ilişkileri bölümlerinde çalışan Zafer Tipigil, 2001 senesinde Ford Otomotiv Sanayi A.Ş.’ye Reklam ve Medya Uzmanı olarak geçti. Ford Otosan’da çalıştığı yaklaşık 10 yıl boyunca Satış & Pazarlama bölümünde binek araç ürün müdürlüğü, saha satış ve pazarlama stratejileri ekiplerinde muhtelif sorumluluklar üstlendi.

2010 yılında Mindshare Medya Hizmetleri’ne katılan Zafer Tipigil, burada müşteri ilişkileri, iş geliştirme ve dijital dönüşüm alanlarında ekip liderliği yaptı ve ajansın başarılarına katkıda bulundu.

2020’de The Coca-Cola Company’de Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya bölgesinin IMC Direktörlüğü, 2022’de The Walt Disney Company Türkiye’de DTC Growth ve Strategy Direktörlüğü görevlerini üstlendi. 

GroupM Türkiye CEO'su Tolga Üner atama ile ilgili olarak "Zafer’in deneyimi ve empatisi ile EssenceMediacom’da çıtayı daha da yükselteceğine hiç şüphem yok. Eminim ki GroupM’e de birçok alanda büyük katkı sağlayacaktır. Yeniden, aynı amaca koşan büyük bir takım olarak çalışacağımız için çok mutluyum. Kendisi ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olsun." dedi.

EssenceMediacom Türkiye CEO’su Zafer Tipigil ise "Beni her zaman için öğrenmeye ve yenilenmeye sevk eden bu sektöre ve birlikte çalışmaktan keyif aldığım bir takıma dönmüş olmaktan dolayı mutlu ve heyecanlıyım. Varlık sebebimiz olan iş ortaklarımızın hedeflerine ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetine odaklanarak işlerimizi geliştirmeye devam etmeyi hedefliyoruz." açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir