Esnaf Camlarında Gördüğümüz Gerilla Marketing Çalışması: Thor Saçı Yapılır

Thor’un Yeni Filmi Esnafın Diline Düşerse...

Thor efsanesinin yeni filmi Thor: Ragnarok için yapılan gerilla reklam çalışmasında, filme ait ögeler meşhur esnaf ilanları olarak bazı dükkanlardaki yerini aldı.

Özellikle Eminönü ve Tahtakale esnafının dükkanına astığı ve kimi zaman eleman aradığı, kimi zaman ilginç ürünlerin geldiğini duyurduğu, kimi zaman da yol tarifi sorulmaması gerektiğini söylediği ilanlar bu sefer Thor: Ragnarok filmi için camlara asıldı. Sosyal medyada sıklıkla karşımıza çıkan bu ilanlar kısa zamanda viral haline gelip sıklıkla paylaşıldı.

Thor İlanları Camlarda

Üçüncü filmde yeni imajı ile karşımıza çıkan Thor’un saçına gönderme yapan ve berbere asılan “THOR SAÇI YAPILIR”, filmin fragmanında gördüğümüz ve Hela’nın parçalara ayırdığı Mjölnir’in yok olmasını vurgulayarak nalbura asılan “THOR ÇEKİCİ MJÖLNİR KALMAMIŞTIR” ile yeni filmle beraber ilk kez daha çok konuştuğuna şahit olduğumuz Hulk’a gönderme yaparak perdeciye asılan “HULK YEŞİLİ PERDE GELDİ” gibi ilanlarla yerel bir strateji izlendi ve yerel iç görülerden yararlanıldı.

Künye:

Reklamveren: The Walt Disney Company

Ajans: 4129Grey

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir