En hafif şampanya şişesi

Yatırımcılarından biri Leonardo DiCaprio olan şarap üreticisi Telmont, en hafif hissi veren köpüklü şampanya yapmayı planlıyor.

Telmont, köpüklü şaraplar için standart ağırlığından daha hafif olan yeni şişesi için Fransız cam üreticisi Verallia ile testleri işbirliği gerçekleştridi. Standart ağırlığa sahip olan şişeler ile yeni üretilen şişelerin ağırlığı arasındaki fark marjinal gibi görünse de marka, bu azalmanın eşsiz olduğunu ve bu nedenle çok fazla deneme yanılma gerektirdiğini açıklıyor. Telmont, kademeli olarak en hafif şampanya şişesini benimseyeceğini söylüyor.

On yıl önce Telmont, şişelerin ağırlığını 900 gramdan 835 grama indirmişti. Marka, ağırlığı 35 gram daha azaltarak 800 gram ağırlığındaki yeni şişeler ile sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Champagne Telmont (@champagnetelmont)'in paylaştığı bir gönderi

Yatırımcılarından biri Leonardo DiCaprio olan Telmont, bu şişelerle, camın yüzde 24'ünü oluşturduğu toplam emisyonlarını azaltabileceğini söylüyor. "Daha hafif şişeler daha az cam içeriyor ve bu nedenle cam eritme ve üretim süreçleri sırasında daha az karbon emisyonu üretiyor. Üretilen şişe başına yaklaşık yüzde 4 daha az CO2 kullanılıyor" şeklinde ifade ediyor.

Şampanya üreticisi, yeni ve geliştirilmiş versiyonun nakliye sırasında da daha az yakıt kullanacağını söylüyor. Telmont, ultra hafif tasarımı 3 bin şişe üzerinde test ederek son derece kesin sonuçlara ulaştı. Şu anda 30 bin adetlik ilk parti ile üretimi de artırılıyor. 

DiCaprio yaptığı açıklama "2030'a kadar ilk iklim pozitif şampanya evi olma ve 2050'ye kadar net pozitif şampanya evi olma hedefiyle bu adım, Telmont'un şarap yapımının karbon ayak izini azaltma ve şampanya yetiştirme, üretme ve üretim yöntemlerini değiştirme taahhüdünü gösteriyor." sözleriyle sürdürdü.

Yeni şişeyi kitlelere ulaştıran ilk şarap, Telmont'un üç yıl eskiyen Réserve de la Terre'si olarak satışa sunulacak. Şarap yapım süreci nedeniyle, güncellenmiş teknolojiye sahip bu parti ancak 2026'da hazır olacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir