Elon Musk, X'te haber başlıklarını kaldırmaya hazırlanıyor

X'te, paylaşımların daha estetik bir görünüm kazanması ve kapladığı alanın azaltılmasıyla ana akışta daha fazla içeriğin görüntülenebilmesi, yanıltıcı içeriklerin yayılmasının önüne geçilmesi gibi sebeplerle haber başlıkları kalkıyor.

Elon Musk, X (Twitter)'te önemli bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Değişikliğe göre, artık haber makalelerine ait bağlantıların başlıksız bir şekilde paylaşılmasına olanak tanıyacak yeni bir format sunulacak.

Fortune dergisinin haberine göre, bu yeni format sayesinde haberler yalnızca bağlantı ve görsel ile paylaşılacak. Bu değişikliğe gidilmesinin ardında ise; paylaşımların daha estetik bir görünüm kazanması, paylaşımların kapladığı alanın azaltılmasıyla ana akışta daha fazla içeriğin görüntülenebilmesi, yanıltıcı içeriklerin yayılmasının önüne geçilmesi gibi sebepler yer alıyor.

Şu an için X, bu yeni formatla ilgili net bir açıklama yapmamış olsa da yakın kaynaklar bu değişikliğin Elon Musk tarafından reklamverenlerle paylaşıldığını ve planlandığını söylüyor. Aynı dönemde Elon Musk, platforma daha fazla özgürlük ve gelir talep eden gazetecilere özel bir davette bulundu. Bu davetle gazetecilere, içeriklerini doğrudan X platformunda paylaşma ve bağımsız gelir elde etme fırsatı sunuldu.

Gelecekte, Elon Musk'ın bu stratejisinin X'in ve belki de diğer dijital platformların içerik paylaşım yaklaşımlarını nasıl etkileyeceği ise merak konusu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir