Elon Musk TeamTrees Kampanyasına 1 Milyon Dolar Bağış Yaptı

Elon Musk’ı sosyal medyada takip edenler iyi bilir, kendisi aktif bir Twitter kullanıcısıdır. Dün ise bir tweete verdiği yanıt ile hem gündeme geldi hem de yine tüm gönülleri fethetti. Elon, sosyal medyada yürütülen #TeamTrees kampanyası için toplam 1 milyon dolar bağış yaptı.

#TeamTrees proje kapsamında her YouTube içerik oluşturucusu ve YouTube topluluğu üyesinin belirlenen bu tek hedefe ulaşmak için güçlerini birleştiriliyor. Birlikten kuvvet doğar diyen TeamTrees'in hedefi, 2020 yılına kadar 20 milyon ağaç dikmek için fon toplayarak bu güzel dünyayı yeniden canlandırmaya yardımcı olmak.

https://youtu.be/TRIBbTo5Svc

#TeamTrees tarihin en büyük YouTube iş birliği diyebiliriz. Kirlettiğimiz dünyamızı yeniden ağaçlandırmak, iklim değişikliği ile mücadele etmek amacıyla yola çıkılan bu sosyal sorumluluk projesinde hedef 2020'nin ilk gününe kadar 20 milyon ağaç dikmek.

https://twitter.com/MKBHD/status/1188963245719207936?ref_src=twsrc%5Etfw

Elon Musk ayrıca bağış sonrası Twitter adını “Treelon”, profil resmi de ormandaki ağaçların bir görüntüsü ile değiştirdi. Twitter'da 29 milyon takipçisi olan Elon farkındalık yaratmak için elinden geleni yapıyor. Şık hareket Elon!

Ağaçlandırmanın iklim krizinin en etkili doğal çözümlerinden biri olduğu bilinen bir gerçek ve artık daha proaktif olup bir şeyleri değiştirme vakti geldi. 6 kıtada 20 milyon ağaç dikilmesi hedeflenen bu projeye siz de katkı sağlamak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Forbes

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir