Elon Musk'tan uzaktan çalışma modeli hakkında sert çıkış: "Saçmalık"

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, COVID-19 pandemisiyle birlikte hızla yayılan uzaktan çalışma modelini oldukça sert bir dille eleştirdi.

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, yakın zamanda CNBC'ye verdiği röportajda, uzaktan çalışma modeli hakkında eleştirel açıklamalarda bulundu. Uzaktan çalışma modelini ahlaki bulmadığını belirten Musk, şirketlerin uzaktan çalışma modeline yönelmesini "saçmalık" olarak nitelendirdi. 

"Kuryeler ve inşaat işçileri evden çalışamaz"

Verdiği röportajda, insanların yüz yüze olduğu durumlarda daha üretken olduklarına inandığını belirten Elon Musk, "Kuryeler ve inşaat işçileri evden çalışamaz" diyerek kendi yönettiği şirketlerde çalışanların da evden çalışamayacağını vurguladı. Yaptığı bu açıklamanın ardından Musk, masa başı işler ile fiziksel güç gerektiren işleri aynı kefeye koymasıyla eleştirilere maruz kaldı.

elon-12

Bu açıklamalarıyla, uzaktan çalışmaya karşı olduğunu net bir şekilde gösteren Musk, "Tesla'da, SpaceX'te veya Twitter'da çalışmak istiyorsanız, ofise gelmeniz gerekiyor" diyerek fikrinin arkasındaki kararlılığı gösterdi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir