Elon Musk ile McDonald's arasında gerçekleşen diyalog, ortaya yeni bir kripto para çıkardı

Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden gerçekleşen Musk ve McDonald's arasındaki diyalog, ortaya yeni bir kripto para biriminin çıkmasına neden oldu.

2022'ye girmemizle başlayan kripto para piyasasındaki düşüş, Twitter'da kripto paraların yeniden gündeme oturmasına neden oldu.

Piyasadaki bu düşüşün ardından bazı markalar, Twitter hesaplarından, esprili bir şekilde kripto para yatırımcılarına seslendi. Bunlardan birisi de McDonald's oldu. Geçtiğimiz günlerde resmi Twitter hesabından paylaşım yapan McDonald's, "Kripto Twitter hesapları yöneten insanlar, ne yapıyorsunuz?" tweet'i ile dikkatleri kripto para piyasasındaki düşüşe çekmişti.

Bu paylaşımın ardından, uzun süredir Dogecoin'in destekçisi olan Elon Musk, paylaştığı bir tweet'te, McDonald's'ın ödeme yöntemi olarak Dogecoin'i kabul etmesi halinde televizyonda çocuk menüsü yiyeceğini dile getirdi.

Bu tweet ile uzun süredir desteklediği Dogecoin'in yeniden değer kazanmasını amaçlayan Musk, fast food devi olan McDonald's'la eğlenceli bir diyaloğun fitilini ateşlemiş oldu. Bu tweet'in ardından McDonald's, Musk'ı cevapsız bırakmayarak Tesla'nın gerçekte var olmayan, kurgusal kripto para birimi "Grimacecoin" kullanmayı kabul etmesi şartıyla Dogecoin'i ödeme yöntemi olarak kullanmayı kabul edeceğini söyleyerdi.

McDonal's'ın, Musk'a karşılık olarak paylaştığı bu tweetin ardından ortaya McDonald's'la alakası olmayan sahte Grimacecoin'ler çıkmaya başladı. Kripto para tüccarları kendi "Grimacecoin"lerini yaratarak birkaç gün içerisinde binden fazla sahibi ve 2.4 milyon dolarlık seyreltilmiş bir piyasa olan Grimacecoin (GRIM) pazarını oluşturdular. Hatta Grimacecoin için birçok internet sitesi çoktan açılmış durumda.

Kurgusal bir kritpto paranın bu kadar yaygınlaşmasının ardından, bu durumun kripto para dolandırıcılığını tetikleyeceğini düşünenler var. Kendilerinin McDonal's ile bağlantılı olduklarını söyleyerek insanları dolandırmaya çalışacak kişilerin ortaya çıkması muhtemel.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir