Elon Musk, dünyaca ünlü hacker'ı işe aldı!

Yakın zaman önce Twitter'ı satın alarak şirketin başına geçen Elon Musk, dünyaca ünlü hacker George Hotz’u Twitter’da çalışması için işe aldı.

Yakın zaman önce Twitter'ı satın alarak şirketin başına geçen Elon Musk, Twitter'da yaptığı birçok değişimle gündemde kalmaya devam ediyor. Üst düzey yöneticiler dahil olmak üzere yaklaşık 7 bin 500 Twitter çalışanını kovan Musk, Twitter'da dorulanmış hesap anlamına gelen mavi tik işaretini aylık ücrete tâbi tutmasıyla da gündeme gelmişti. Geçtiğimiz gün ise Musk şaşırtıcı bir gelişmeyle karşımıza çıktı. Musk, iOS jailbreak’leri geliştirmesi ve PlayStation 3’e tersine mühendislik yapmasıyla tanınan dünyaca ünlü hacker George Hotz’u Twitter’da çalışması için işe aldı. Musk'ın daha önce Tesla için kiralamaya çalışmıştığı ancak kendisiyle ortak bir anlaşmaya varamadığı Hotz’un ilk görevi ise, şu anda bozuk olan arama kısmını düzeltmek. Hotz’un, Tesla’nın otopilot yapay zekasına karşı rakip yazılım geliştiren Comma.ai’ın kurucusu olduğunu da belirtmekte fayda var.

george-hotz

Şu an için edinilen bilgilere göre Hotz, Twitter için toplam 12 hafta çalışacak ve bu süre için herhangi bir ücret almayacak. Aralarının öncesinde pek de iyi olmadığı bilinen ikilinin bu gelişmeyle beraber aralarının tekrar ısındığını söylemekte fayda var. Öyle ki, Hotz yakın zaman önce Musk’ın sert koşullarda çalışmayı kabul etmeyen şirket çalışanlarını kovmasını övmüş ve "San Francisco’daki masraflarım karşılanırsa Twitter’da 12 hafta staj yapmaya hazırım" ifadelerini kullanmıştı. Musk da bu gönderiye “Peki, hadi konuşalım” yanıtını vermişti. Hotz, bugün yaptığı açıklamada ise platformdaki ‘staj’ olarak nitelendirdiği görevine başladığını duyurdu. 

Hotz kendini kanıtlamak istiyor!

TechCrunch’a göre, Hotz'un Musk'ın isteği üzerine Twitter ekibine katılmasının sebepleri, Hotz’un şu sıralarda fazladan zamanının olması ve Musk’a kendini tekrar kanıtlama isteği.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir