Elon Musk, akıllı telefon pazarına adım atabilir!

Elon Musk, Apple ve Google'ın Twitter'ı uygulama mağazalarından atması halinde alternatif bir akıllı telefon geliştirebileceğini açıkladı.

Yakın zaman önce Twitter'ı satın alarak şirketin başına geçen Elon Musk, Twitter'da yaptığı birçok değişimle gündemde kalmaya devam ediyor. Üst düzey yöneticiler dahil olmak üzere yaklaşık 7 bin 500 Twitter çalışanını kovan Musk, Twitter'da doğrulanmış hesap anlamına gelen mavi tik işaretini aylık ücrete tâbi tutmasıyla da gündeme gelmişti. Şimdi ise Musk, Apple ve Google'ın Twitter'ı uygulama mağazalarından atması halinde alternatif bir akıllı telefon geliştirebileceğini açıklayarak dikkatleri üzerine çekti. Görünen o ki, Musk'ın bir sonraki hedefi akıllı telefon pazarı olabilir. 

Elon Musk: "Alternatif bir telefon yapacağım"

Ünlü podcast sunucusu Liz Wheeler'ın dün attığı tweet'e cevap veren Musk, Apple ve Google'ın Twitter'ı uygulama mağazalarından atması halinde alternatif bir akıllı telefon geliştirebileceğini açıkladı. Wheeler attığı tweet'te "Apple ve Google uygulama mağazalarından Twitter'ı kaldırırsa, Elon Musk kendi akıllı telefonunu üretmeli. Ülkenin yarısı taraflı ve gözetleme yapan iPhone'la Android'i seve seve terk eder. Bu adam Mars'a giden roketler yapıyor. Saçma bir küçük akıllı telefon kolay olmalı değil mi?" dedi.

Musk ise Wheeler'a verdiği cevapta, "Umarım iş o noktaya gelmez. Fakat evet, başka bir seçenek kalmazsa alternatif bir telefon yapacağım." ifadelerini kullandı.

Twitter, Apple ve Google'ın uygulama mağazası politikaları ile ters düşebilir!

Musk, yakın zaman önce Twitter’da banlanan tüm hesapların geri gelip gelmemesi üzerine bir anket başlatmıştı. “Twitter, yasayı çiğnememiş veya aşırı spam yapmamış olmaları şartıyla, askıya alınan hesaplara genel bir af çıkarmalı mı?” sorusuyla kullanıcıların oylarına sunulan anket, 24 saatlik sürenin ardından yüzde 72,4 çoğunlukla ‘Evet’ sonucunu belirtti. 

Geçtiğimiz hafta ise Musk,Halk konuştu. Af gelecek hafta başlıyor. Vox Populi, Vox Dei (Halkın sesi).” açıklamasıyla paylaştığı tweet'le birlikte daha önce platformdan banlanmış hesaplar için af geleceğini duyurdu.

Musk'ın bu hamlesiyle, ifade özgürlüğüne odaklanan bir politikayı desteklediği belirtiliyor. Askıya alınan hesapların tekrardan aktif hale gelmesi, Apple ve Google'ın uygulama mağazası politikaları ile ters düşebilir. Bu durum ise, Twitter'ın uygulama mağazasından kalkmasıyla sonuçlanabilir. Gerçekleşmesi olası bu senaryo için açıklamalarda bulunan Musk, Apple ve Google'ın Twitter'ı uygulama mağazalarından atması halinde alternatif bir akıllı telefon geliştirebileceğini açıkladı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir