Elon Musk'a Teknofest daveti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika'daki Türkevi'nde Elon Musk'ı ağırladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika'daki Türkevi'nde Elon Musk'ı ağırladı. New York'taki Türkevi'nde düzenlenen özel toplantıda, gündeme ilişkin önemli konular üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Tesla CEO'su Elon Musk, davete en küçük çocuğu X Æ A-12 ile birlikte katıldı. Görüşmeler, geleceğe dönük potansiyel işbirlikleri ve projeler hakkında çeşitli konulara sahne oldu.

elon-musk-erdogan-2

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın aktardığı bilgilere göre, Recep Tayyip Erdoğan ile Elon Musk arasındaki görüşmede öne çıkan gündem maddesi yapay zekâ oldu. Erdoğan, Türkiye'nin teknolojik ilerlemelerinden ve Dijital Türkiye Vizyonu ile Ulusal Yapay Zekâ Stratejisi'nden bahsederek, bu alandaki önemli adımlar hakkında bilgi verdi.

Elon Musk, Teknofest'e davet edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elon Musk'ı, 27 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında İzmir Çiğli Havalimanı'nda düzenlenecek Teknofest etkinliklerine katılmak üzere davet etti.

elon-musk-erdogan-1

Görüşmede özellikle dikkat çeken bir konu, Recep Tayyip Erdoğan'ın Elon Musk'a yönelik yaptığı Tesla çağrısıydı. Erdoğan, Musk'tan Türkiye'ye yeni bir Tesla fabrikası kurma teklifinde bulunarak, ülkenin teknolojik alandaki büyüme ve işbirliği fırsatlarına vurgu yaptı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir