Elektronik Cihazlarınızı Altına Dönüştürebilirsiniz

2020'ye göre, 2019'da dünyada 53,6 milyon ton elektronik atık üretildi. Demir, bakır ve altın gibi metaller de dahil olmak üzere atıktaki hammaddeler toplam 57 milyar dolar değerindeydi. Bir çalışmaya göre ise bu atıkların 10 milyar doları geri kazandırılabilir.

Yeni Zelanda merkezli bir şirket olan Mint Innovation elektronik atıklardan değerli metallerin geri kazanılmasına yardımcı olmak için düşük maliyetli biyoteknoloji süreci geliştirdi. Amacı ise, bu atıkların sürdürülebilir bir şekilde geri dönüştürülmesine yardımcı olmak.

https://pazarlamasyon.com/xbox-geri-donusturulmus-urunlerden-uretilen-oyun-konsolunu-tanitti/

Mint Innovation CEO'su Will Barker konuyla ilgili olarak, "Eski dizüstü bilgisayarınız bir kişinin parmağındaki yüzük gibi görünebilir" dedi. Firmanın vizyonu, dünyadaki büyük şehirlerde bir biorefineri oluşturmak. Şimdilik sadece; Sidney, Avustralya ve Kuzey Batı İngiltere'de ilk iki biyorefineri kurmak için 20 milyon Yeni Zelanda Doları toplandı. Her fabrika, yılda 3.500 tona kadar elektronik atığı geri dönüştürecek.

Barker aynı zamanda, "İdeal olarak, bu metaller kuyumcular ve üreticiler gibi yerel işletmelere geri satılarak gerçekten döngüsel bir ekonomi yaratılacak" dedi.

Haftanın Web3 gelişmeleri artık YouTube'da!

Haftanın en önemli Web3 gelişmelerini meraklılarıyla buluşturan "Haftanın önemli Web3 gelişmeleri" artık YouTube'da!

Bunlar İlginizi Çekebilir