eBay NFT ve metaverse odaklı ticari marka başvurularında bulundu

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden eBay, NFT borsaları ve NFT ticareti, sanal mal pazarları ve fiziksel ve sanal malları olan çevrimiçi perakende mağazaları için ticari marka girişimlerinde bulundu.

Dünyanın hızlı bir şekilde dijitalleşmesiyle her geçen gün yeni teknolojiler ve yeni kavramlarla tanışır hale geldik. Özellikle son yıllarda metaverse ve NFT kavramları hayatımızın bir parçası sayılabilecek durumda. Bir yandan ise çağa ayak uydurmaya çalışan markalar, kampanyalarını ve etkinliklerini bahsettiğimiz yeni teknolojilere adapte etmeye çalışıyorlar. Bu doğrultuda, birçok ünlü marka, NFT ve metaverse odaklı ticari marka başvuruları yapmaya başladılar. Yakın zaman önce ise Amerikan e-ticaret devi eBay'den bir hamle geldi.

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden eBay, NFT borsaları ve NFT ticareti, sanal mal pazarları ve fiziksel ve sanal malları olan çevrimiçi perakende mağazaları için ticari marka girişimlerinde bulundu. eBay, geçtiğimiz hafta çarşamba günü Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiş dünyanın ilk ve en büyük NFT Pazaryerlerinden biri olan KnownOrigin’i satın alarak NFT pazarına adım atmıştı. Şimdi ise Amerikalı ticaret devi, çeşitli gerçek ve sanal ürünler bulunduran çevrim içi mağaza başvurusunda da bulunduğunu duyurdu.

USPTO lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis konu ile ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden şu şekilde açıklama yaptı: "eBay, Metaverse’e geliyor! 23 Haziran’da şirket, aşağıdakiler için planları gösteren ticari markalar açtı: NFT’ler, NFT borsaları, NFT ticareti NFT + Sanal iyi pazar yerleri Gerçek ve sanal ürünler içeren çevrimiçi perakende mağazaları."

Bu girişimiyle eBay, kullanıcıların dijital varlıklarla etkileşime girmelerini mümkün kılan etkileşimli bir web sitesi gibi ürünler sunmayı amaçladığını söyleyebiliriz. Şirket ayrıca, ilerleyen zamanlarda NFT‘lerle ilgili değişim hizmetleri sunmayı planlıyor.

Kariyer
Arzum 55’inci yaşını 55 ayrı tasarımla kutladı

Arzum, 55’inci yılını 55 farklı tasarımcıyla gerçekleştirdiği sergi ile kutladı.

Bunlar İlginizi Çekebilir