eBay, GittiGidiyor'la beraber Türkiye pazarından çekiliyor

Amerikalı e-ticaret devi eBay, GittiGidiyor'u kapatarak Türkiye pazarından çekiliyor.

ABD’ merkezli e-pazaryeri işletmecisi eBay, 2011’de hissesinin çoğunluğunu satın aldığı GittiGidiyor’un faaliyetlerine son vereceğini açıkladı. eBay, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye iştirakı GittiGidiyor'u kapatarak Türkiye pazarından çekileceğini duyurdu.

Kararla birlikte satıcılar, GittiGidiyor'a bugün itibarıyla ilan veremeyecekler. 18 Temmuz’dan itibaren ise alıcılar GittiGidiyor üzerinden yeni satın alımlar yapamayacak. Alıcılar ve satıcılar 5 Eylül'e kadar ise sadece 'Hesabım' bölümüne ulaşabilecekler. Konuya ilişkin olarak eBay tarafından yapılan açıklamada, bu stratejik kararın piyasada devam eden rekabetçi dinamikler temelinde alındığı belirtildi.

GittiGidiyor, resmi internet sitesinden konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

"GittiGidiyor olarak 21 yıl önce ülkemizi online pazar yeri formatıyla tanıştırdık ve e-ticaretin gelişimine öncülük ettik. İş ortaklarımızla birlikte büyüyüp milyonlarca kişiye internetten güvenli alışveriş hizmeti sağladık. Sektördeki köklü geçmişimizin son 11 yılını küresel e-ticaret liderlerinden eBay'in çatısı altında geçirdik. Ve bugün veda zamanı... eBay'in Türkiye'de süregelen rekabet dinamikleri doğrultusunda aldığı kararla, GittiGidiyor olarak faaliyetlerimizi durdurarak platformumuzu kapatacağımızı üzülerek bildiriyoruz. Bu zor kararın tüm süreçlerinde önceliğimiz her zaman çalışma arkadaşlarımız, satıcılarımız ve alıcılarımız için güvenilir bir süreç yönetimi gerçekleştirmek olacak. 18 Temmuz 2022 tarihine kadar alışverişe açık olacak platformumuz, bugünden (20 Haziran 2022) itibaren yeni ürün listelemeye kapatıldı. Site üzerindeki "Hesabım" bölümü, tüm alıcı ve satıcılarımızın tamamlanmamış işlemleri için 5 Eylül 2022 tarihine kadar açık kalacak. Müşteri hizmetlerimiz ise 30 Eylül 2022 tarihine kadar kullanıcılarımıza destek vermeye devam edecek. Bu yolculukta bizimle olan tüm paydaşlarımıza, alıcı ve satıcılarımıza bağlılıkları ve GittiGidiyor'a olan katkıları için teşekkür ederiz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir