Duracell Türkiye Genel Müdürü Kerem Sinanoğlu: "Her şey yeni dünyaya entegre olmak zorunda kalacak"

Duracell Türkiye Genel Müdürü Kerem Sinanoğlu: "Günümüz, bulut teknolojisinin, yapay zekânın, gerçek hissi veren bilgisayar görüntülerinin dünyası iken metaverse bunu bir adım daha ileriye taşıyacak."

Yeni bir gerçeklik, anlam dünyası ve işbirliği fırsatları sunan; kültürel, entelektüel ve ekonomik üretim için altyapı ve etkileşim olanakları tanıyan metaverse kavramı, değişime ayak uydurmak isteyenlerin gündemine yerleşti. Bu alanı bir oyun alanı olarak gören markalar, ardı ardına stratejiler geliştirmeye çalışırken, birçok kişi de internetin geleceği olarak görülen bu sanal evrende şimdiden yerini ayırtmak istiyor.

Metaverse evrenine dair teknolojide geride kalma korkusu, sektöre dair pazarı ve yatırımları artırıyor. Gartner tarafından yapılan araştırmada 2026 yılına kadar insanların yüzde 25’inin; iş, alışveriş, eğitim, sosyal medya ve eğlence için günde en az bir saatini metaverse’te geçireceği öngörülüyor. Peki marka ve pazarlama dünyasını nasıl bir gelecek bekliyor? Son zamanların en sıcak gündem maddelerinden metaverse kavramıyla ilgili, Duracell Türkiye Genel Müdürü Kerem Sinanoğlu ile görüştük.

Pazarlama dünyasında çeviklik her zamankinden daha fazla önem taşıyor
Metaverse’ün “evrim” olduğunu düşünüyorum. İnternetin hayatımıza girdiği yılları düşünürsek şu an bulunduğumuz noktada tüm markaların üretim ve pazarlama alışkanlıkları değiştiği gibi tüketicilerin de tüketim alışkanlıklarında çok ciddi farklıklar oldu. Günümüz, bulut teknolojisinin, yapay zekânın, gerçek hissi veren bilgisayar görüntülerinin dünyası iken metaverse bunu bir adım daha ileriye taşıyacak, internette okuduğumuz ya da gördüğümüz şeyleri iki boyutlu algıdan çıkarak tam içinde olduğumuzu gösterecek. Şirketler hatta devletler bile birçok yapısını değiştirmek zorunda kalacak. Sözleşmelerden tutun bankacılık işlemlerine kadar her şey artık bu yeni dünyaya entegre olmak zorunda kalacak. Yeni iş alanları açılacak, siber güvenlik yöneticisi, ekosistem geliştiricisi gibi farklı meslek dallarından bahsedeceğiz. Bunların hepsini erken öğrenen, erkenden içinde yer alan markalar yola devam edebilecek yeni fırsatları değerlendirebilecek. Pazarlama dünyasında çeviklik her zamankinden daha da fazla önem taşımakta artık. Metaverse’te var olmak isteyen markalar daha kreatif ve farklı içerikler tasarlayacak. Böylece markalarla bugüne kadar olduğundan çok daha akılda kalıcı anlar deneyimleyeceğiz.

Geleceğin gücü Duracell Optimum’u, geleceğin evreni metaverse’te duyurduk
Duracell olarak yeni teknolojileri yakından takip ediyoruz ve entegre oluyoruz.  Laboratuvarlarımızda uzun süren Ar-Ge çalışmalarının ardından geliştirilen ve teknik özellikleriyle tüketicilere katma değer sunan, çevre dostu Duracell Optimum’u geçtiğimiz günlerde Metaverse evreninde gerçekleştirdiğimiz lansman ile tanıttık. Lansmanımıza basından ve farklı sektörden birçok iş insanı metaverse evreninde tasarladıkları avatarlarıyla katılırken, biz de yeni geliştirdiğimiz Duracell Optimum’un günümüz cihazlarında 30 kata kadar daha uzun ömür ve daha güçlü performans yaratacağını paylaşma imkânı bulduk. Geleceğin gücü Duracell Optimum’u, geleceğin evreni metaverse’te duyurduk. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir