Dünyanın İlk NFT Kokusu Satışa Çıktı

Dijital sanat çağı büyümeye devam ediyor! Berlin merkezli çağdaş güzellik stüdyosu Look Labs tarafından "dünyanın ilk dijital kokusu" üretildi. Hali hazırda var olan unisex "Cyber ​​Eau de Parfum'' ürünün dijital versiyonunu üreten şirket, parfümün notalarını şifrelenmiş bir koda çevirdi.

Stüdyo sanat eserini oluşturmak için parfüm, şişe ve etiketin dalga boylarını çıkarmak ve fiziksel nesnelerin moleküler titreşimlerini ölçmek için kullanılan bir yöntem olan yakın kızılötesi spektroskopi yöntemini kullandı.

https://www.youtube.com/watch?v=tCEj_wgsCfc

Marka, Kanadalı sanatçı Sean Caruso’nun iş birliği ile ayrıca 10 farklı NFT özel üretim sanat eserini de tasarlayarak şifrelenmiş koku sundu. NFT tasarımıyla ilgili olarak Caruso, fiziksel parfüm şişesinin orijinal ambalajından ilham aldığını söyledi. Dijital koku için , "fiziksel bir kokunun dijital yansımasıdır." dedi

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Look Labs kurucusu Jodan Katzarov ise Dezeen'e eser ile ilgili olarak bilimsel verileri görselleştirdiklerini ve bu şekilde NFT kokuyu ürettiklerini dile getirdi. Katzarovi ürünün NFT formatında satılacağını, ancak fiziksel bir versiyonunun da Nisan ayı ortasında piyasaya sürüleceğini söyledi. Son olarak dijital kokuyu içeren sanat eseri, NFT müzayede sitesi Rarible'da 20.960 $ fiyatla listelendi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir