Dünyanın en sıkıcı odası

LEGO Vakfı, çocukları "Şimdiye kadarki en sıkıcı odada" bekleterek bir deney gerçekleştirdi.

Doğası gereği çocuklar oyun oynamaya, etkileşim kurmaya sürekli ihityaç duyarlar ve hareket halinde olmak isterler. LEGO Vakfı bu durumu temel alarak çocuklar üzerinde bir sosyal deney gerçekleştirdi.

LEGO Vakfı tarafından yapılan sosyal deneyde; altı çocuğu masa ve sandalyeden başka bir şey olmayan bembeyaz bir odada tek başına oturmaya davet etti. Odayı ise “şimdiye kadarki en sıkıcı oda” olarak adlandırdı. Sonrasında ise odada bulunan çocuklara rulo kağıt verildi. Çocuklar tedirgin adımlarla yaklaşsalar da boş bir odada hiçbir şey yapmadan durmaktansa rulo kağıt ile çeşitli yaratıcı oyunlar oynamaya başladılar.

Reklam şirketi Ketchum London tarafından hazırlanan ve Mad Cow Films'den Justin Hackney tarafından yönetilen kampanyada oyunun her yerde, hatta dünyanın en sıkıcı odasında bile olabileceğini ortaya koyuyor.

LEGO Vakfı yaptığı deneyde, oyun oynamanın çocuklar için çok önemli olduğunu ve çocukların "yaratıcılık, güven, işbirliği, fiziksel koordinasyon ve konsantrasyon" gibi temel becerileri geliştirdiği ortaya koyuldu.

Künye

Reklamveren: LEGO Vakfı

Reklam Ajansı: Ketchum London

Kariyer
Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı "Kami"

Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı Kami, down sendromlu 100'den fazla gerçek genç kadının yüzünün birleşiminden oluşturuldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir