Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı "Kami"

Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı Kami, down sendromlu 100'den fazla gerçek genç kadının yüzünün birleşiminden oluşturuldu.

Influencer'ların hitap ettikleri kitle ve insanlar üzerindeki etkileri her geçen gün artıyor. Moda, gündem ve eğlence sektörü gibi yaşamımızın önemli parçalarındaki etkileri oldukça hissedilen influencer'ların neyi temsil ettikleri de oldukça önemli bir mesele haline geldi. Down sendromlu kişilerin yaşam kalitelerini iyileştirmeyi amaçlayan Down Syndrome International (DSi) derneği ve reklam ajansı Forsman & Bodenfors (F&B) Down sendromlu bireyleri temsil edecek olan, dünyanın ilk Down sendromlu influencer'ı 'Kami'yi tanıttı.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kami (@itskamisworld)'in paylaştığı bir gönderi

Sanal evrende yaratılan avatarlar çoğu zaman “idealleştirilmiş” yapılardır ve gerçek dünyada temsil ettikleri değerler oldukça sınırlıdır. Kami'nin yaratılmasının altındaki amaç ise, insanların, özellikle de Down sendromlu bireylerin dahil olduklarını ve takdir edildiğini hissettikleri dijital bir alan oluşturmak. Kami, dünyanın dört bir yanındaki Down sendromlu 100'den fazla gerçek genç kadının yüzünün birleşiminden oluşturuldu. Kami'nin sesi ise, onu hayata geçirmek için sesleri, tavırları ve kişilikleri kayıt altına alınan gönüllü bireylerden oluşturuldu.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kami (@itskamisworld)'in paylaştığı bir gönderi

Forsman & Bodenfors Singapur'un kreatifleri Rachel Kennedy ve Firrdaus Yusoff, "Piksel mükemmelliğindeki sanal modellerle dolu bir dünyada Kami'yi yaratmak, Down sendromunu çevrimiçi ortamda tamamen yeniden çerçevelemenin bir yolu. Kami'yi ve temsil ettiği her şeyi görmezden gelmeyi imkansız kılmak istiyoruz. Onu tanıdıkça Kami'nin gerçek potansiyeli, dünyanın onu sanal haliyle nasıl kucakladığına bağlı olacak." ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kami (@itskamisworld)'in paylaştığı bir gönderi

Kariyer
TotalEnergies İstasyonları: "Tam performans ile tasarruf"

TotalEnergies İstasyonları'nın yeni reklam filmi yayında.

Bunlar İlginizi Çekebilir