Drakula'nın Şatosunda Koronavirüs Aşılama Programı Başladı

Romanya şimdiye kadar Covid-19 kaynaklı bir milyonu aşkın vaka ve 29 bin ölüm bildirdi. Hükümet sonbahara kadar 10 milyon kişiyi aşılamayı hedefliyor. Ancak, 19,4 milyon nüfuslu ülkenin nüfusunun yarısı aşı olmak istemiyor.. Bu nedenle hükümet halkı aşıya teşvik etmek amacıyla ilginç bir yaklaşım belirledi.

Reuters Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre Romanya hükümeti ülkenin Transilvanya bölgesinde yer alan ve vampir Drakula'nın şatosu olarak ünlenen tarihi Bran Şatosu bu kapsamda ziyaretçilerine randevusuz corona virüs aşısı ve ücretsiz müze turu sunmaya başladı. Program, hükümetin daha fazla Rumen aşı yaptırma planının bir parçası olmakla birlikte, aynı zamanda daha fazla turisti kaleyi ziyaret etmeye çekme çabası olarak görülüyor.

Romanya’nın Transilvanya bölgesindeki Drakula şatosunu ziyaret edenlere bundan böyle, Covid-19 aşısı yapılacak. Önlüklerinde sivri diş çıkartmaları bulunan sağlık çalışanları, 14. yüzyıldan kalma Bran Şatosu’nu ziyaret eden herkese Pfizer/BioNTech aşısı sunacak.

Bu ay itibariyle aşı olanlar şatodaki 'işkence odasını' da bedava gezebilecek. İsteyen herkes randevu almaya gerek olmaksızın mayıs ayı boyunca her hafta sonu merkeze gidip aşı yaptırabilecek. 19 milyonluk nüfusun yaklaşık 3.6 milyonunun koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdığı Romanya'da yetkililer hazirana kadar bu sayıyı 5 milyona çıkarmak istiyor.

https://twitter.com/Odobes1Luminita/status/1390735275370889219

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir