Down Sendromu Farkındalık Gününe Özel Reklam Filmi

İtalyan hayır kurumu CoorDown tarafından 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü için yeni bir reklam kampanyası hazırlandı. Kampanya öncelikle, Down sendromlu kişilerin işyerinde karşılaşabilecekleri fırsat eksikliği, düşük beklentiler ve basmakalıp tutumlar gibi engeller ve önyargılar konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Kampanya reklam filmindeki hikaye Down sendromlu genç bir kadını işe alan bir fırını göstererek başlıyor ve zincir şeklinde ilerleyen hikaye Down sendromlu bireyleri işe aldıktan sonra değişen tutumları konu alıyor. Filmde Down sendromlu bireylere karşı duyulan önyargıları üstesinden gelmenin bireysel çalışanların yanı sıra daha geniş şirketler ve toplum üzerinde yaratabileceği olumlu etki de gösteriliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=SKku4RAWa4M

CoorDown kampanya kapsamında şirketlerin, Down sendromlu kişileri iş yerlerine almaları için bilgi, destek ve teşvik sağlayabilecek dünya çapındaki kuruluşların iletişim bilgilerinin kolayca bulunabileceği bir web sitesi tasarladı. LinkedIn iş birliği ile oluşturulan web sitesi, istihdam hakkında derinlemesine bilgiler ve kapsayıcı bir işyerinin nasıl oluşturulacağına dair bilgiler içeriyor. Kampanya başlangıcından bugüne kadar website; Avustralya, Brezilya, Kanada, İtalya, İsviçre, Türkiye, Birleşik Krallık ve ABD'deki potansiyel müşterileri birbirine bağlamayı başardı.

New York'taki reklam ajansı Small tarafından oluşturulan kampanyanın aslında çıkış noktası Down sendromlu birilerini işe almanın işverenler açısından erdemli bir zincir oluşturma amacına dayanıyor.  Zincir ile birlikte Down sendromlular ne kadar çok iş yerlerinde görülürse değerlerinin o kadar çok artacağı umuluyor.  Son olarak reklam filmindeki hikayeyi oluşturan tekerlemeli şarkı ünlü müzisyen Sting'e ait.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir