Dove, Kendi Modelleriyle Güzellik Algısını Değiştirmeye Çalışıyor

Dijital mecralarda, mevcut güzellik algısını değiştirmek için çalışmalar yürüten Dove, kapsayıcılığını yaygınlaştırmak amacıyla "It's On Us" adında, gerçek güzellik modelleriyle bir kampanya hazırladı. Reklam ajanslarının çeşitli kadın görüntülerine yer vereceğini ümit eden Dove, herhangi bir şirketin modellerden birini seçmesi durumunda ortaya çıkacak ücretin maliyetini karşılayacağına söz veriyor.

Dove, bu kampanyayı geliştirmek için yaratıcı ajans LOLA MullenLowe, bağımsız cast ajansları ve çeşitli modeller grubuyla birlikte çalıştı.

https://www.youtube.com/watch?v=imUgRI3ZNcY

Dove Küresel Başkan Yardımcısı Sophie van Ettinger, "Dar güzellik ideallerine sürekli meydan okuyan eylemci bir marka olarak, başkalarının reklamlarında tüm güzelliği temsil etmelerine yardımcı olmak bizim görevimizdir ”dedi. "Markalara ve şirketlere güzelliğin daha çeşitli bir temsilini göstermeleri için araçlar sunarak, kadınların temsil edilme şeklini değiştirmeye yardımcı oluyoruz ve bu da kadınların görünüşlerinde ne kadar özgüvenli hissettikleri üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğu kanıtlanmıştır."

Ettinger aynı zamanda, "Bu proje, reklamcılıkta gerçek güzelliği tanıtmanın ne kadar zor olduğunu gerçekten ortaya çıkardı. Dove’un gerçek güzellik kadınlarını markalara hiçbir ücret ödemeden sunarken bile." dedi.

LOLA Mullenlowe’un yaratıcı direktörü Tomas Ostiglia da konuyla alakalı olarak, "Umuyoruz ki, bu kampanya pek çok kişiyi bu sorunla ilgili gerçekten bir şeyler yapmaya teşvik edecektir ”dedi.

Kariyer
istegelsin marketleri "karşılaştırmaya" aldı

istegelsin, diğer marketlere karşı avantajlı fiyat stratejisini öne çıkaran rekabetçi bir reklam kampanyası başlattı.

Bunlar İlginizi Çekebilir