Dove güzellik algısını sabunlarla değiştiriyor

Dove, sabunlardaki çatlakları gerçek güzelliğin işareti olarak öne çıkardı.

Günümüzde güzellik algısının son noktaya ulaşmasında şüphesiz ki sosyal medyanın etkisi büyük. Instagram'da paylaşılan filtreli fotoğrafların oluşturduğu algıyı yıkmak adına Dove geçtiğimiz dönemlerde bir kampanya başlatmıştı

Kampanyanın devamında çeşitli faaliyetlerle bu hareketi destekleyen Dove son olarak çeşitli vücut şekillerinin ve boyutlarının güzellik algısının dışında olmaması gerektiğini savunarak bazı ürün ambalajlarında yeniliğe gitmişti. Bu adımdan sonra Dove, öne çıkan ürünlerinden biri olan sabuna yöneldi. 

#RealSoaps adlı kampanya ile Dove sevilen sabunlarında; çil, kırışıklık ve çatlak gibi güzellik algısının dışında olduğuna inanılan izleri ön plana çıkararak kadınları gerçek yapan incelikleri yansıtıyor. Kolombiya merkezli MullenLowe SSP3 tarafından hayata geçirilen kampanyada, pürüzsüz ve kusursuz sabunların gerçeği yansıtmadığı, bu hale gelebilmek için bir dizi işlemden geçtiği savunuluyor. 

Kampanya kapsamında Dove, #RealBeauty hashtag'i ile kadınları sosyal medyada fotoğraflarını filtresiz olarak paylaşmaya davet ediyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir