Donald Trump’ın yeni sosyal medya platformu "Truth Social"

Eski ABD Başkanı Donald Trump, sahibi olduğu Trump Media and Technology Group adlı yeni kurulan bir şirket aracılığıyla Truth Social adında yeni bir sosyal medya hizmeti başlattığını söyledi.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarından engellendiği için Big Tech'e karşı duracağını söylediği ve kendi sosyal medya uygulaması olan TRUTH Social'ı başlatacağını duyurdu. Trump, "TRUTH Social"da ilk "GERÇEK" yazımı çok yakında göndereceğim için heyecanlıyım.” açıklamasında bulundu. Ayrıca bir basın açıklaması sırasında kendisini tek taraflı olarak "en sevdiğiniz Amerikan Başkanı" olarak adlandırdı.

Bu yılın başlarında, Twitter, Facebook ve YouTube da dahil olmak üzere büyük sosyal medya firmaları, 6 Ocak'ta Capitol'e yapılan saldırının ardından Trump'ı politikalarını ihlal ettiği için yasakladı veya askıya aldı. Bunun üzerine TRUTH Social uygulaması, açıklamasına göre Nasdaq'ta listelenen Trump Media and Technology Group ve Digital World Acquisition Corp'un birleşmesiyle oluşturulan yeni bir şirket aracılığıyla başlatılacak.

Söylenenlere göre, şirketin misyonu liberal medya konsorsiyumuna rakip yaratmak ve Amerika'daki karşıt sesleri susturmak için tek taraflı güçlerini kullanan Silikon Vadisi'nin Big Tech şirketlerine karşı mücadele etmek olduğu belirtiliyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir