Disney metaverse dünyasına adım atıyor!

Walt Disney CEO'su Bob Chapek, Disney'in gelecek planları arasında "metaverse"ü gösterdi.

Facebook'un ismini Meta olarak değiştirip yeniden markalaşma yolunda adım atmasıyla "metaverse" kavramını sık sık duyar hale geldik. Metaverse, birçok sektörde etkilerini hissettiriyor; bunlardan birisi medya sektörü şüphesiz. Disney+'ın bağlı olduğu The Walt Disney Company'nin CEO'su Bob Chapek'in açıklamaları, yakın zaman içinde, dizi ve film dünyasında metaverse furyasının başlayacağını belirtiyor.

Yakın zaman önce, Disney'in iki yılda bir düzenlenen hayran buluşma etkinliği D23 Expo'da film ve dizi dünyasının meraklılarıyla buluşan Bob Chapek, şirketin geleceğe yönelik planları hakkında konuşurken Disney'in metaverse dünyasına girmesi yönünde çalışmalarına da değindi. 

Yeni nesil hikâye anlatımı

Reuters'ın aktardığına göre Chapek, Disney'in metaverse vizyonunu "yeni nesil hikâye anlatımı" olarak nitelendirdi ve "Disney kesinlikle bir yaşam tarzıdır. Buradaki esas mesele, yeni nesil hikâye anlatımından nasıl faydalanılacağına karar verip, kullanıcıya benzersiz bir deneyim sunmak" ekledi.

bob-1

"Yeni Nesil Hikaye Anlatımı ve Tüketici Deneyimleri" adlı yeni bir birim oluşturduklarını belirten Chapek, birimin başına kıdemli medya ve teknoloji yöneticisi Mike White'ı atadı. Şirket, yeni hikâye anlatımı biçimlerini keşfetmek için oldukça istekli görünüyor.

Artırılmış gerçeklik destekli ilk kısa film

Chapek konuyla alakalı, geçtiğimiz günlerde Disney+'ta yayınlanan ilk artırılmış gerçeklik destekli 8 dakikalık kısa film Remembering'i öne çıkararak bu filmin 5-10 yıl içinde ortaya çıkacak işlerin göstergesi niteliğinde olduğunu söyledi.

disney-1

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir