Disney+ için güncel abone sayısı açıklandı!

Netflix'in en büyük rakibi olarak görülen Disney+'ın platforma ilişkin detaylı verileri açıklandı. Platform hızla büyümeye devam ediyor!

Salı günü Disney, içinde platforma ilişkin ayrıntılı verilerin de olduğu 2022 mali yılının son çeyreğine ilişkin kazanç raporunu yayınladı. Şirket, Disney+'ın dördüncü mali çeyrekte bünyesine 12,1 milyon abone ekleyerek toplam 164,2 milyon küresel aboneye ulaştığını açıkladı. Bu sayı bir önceki çeyrekte ise 152.1 milyondu. Yeni abonelerin yaklaşık 2 milyonunun ABD ve Kanada'dan geldiği de raporda yer alan bilgilerden.

Disney+, Hulu ve ESPN+'ın toplam abone sayısı 235.8 milyona erişti!

Yayın sektörünün önemli platformlarından Disney+, Hulu ve ESPN+'ın toplam abone sayısı, 2022'nin üçüncü çeyreğinde 221 milyondu ve bu sayının dördüncü çeyrekte 233.8 milyona ulaşılacağı düşünülüyordu. Üç yayın platformunun toplam abone sayısı ise beklentileri aşarak 235.8 milyona erişti.

disney-bob-chapek

The Walt Disney Company CEO'su Bob Chapek, hissedarlar için yazdığı finansal bildiride şu ifadelere yer verdi: "Bu yıl Disney için istikrarın olduğu bir yıldı ve bu durum bizim şirket tarihimizde imza attığımız en iyi hikâyelerimizden bazılarını içeriyor. Tüketiciye doğrudan hitap ettiğimiz bütün hizmetlerimizde olağanüstü bir abonelik artışına şahit olduk ve toplam abone sayısında 235 milyonu aştık (Disney+'a ek olarak). 2022'de yaklaşık 57 milyon kişi daha bize abone olmayı tercih etti."

hulu-espn-disney-plus

The Walt Disney Company'in alt kuruluşu Hulu, son çeyrekte bünyesine 1 milyon abone ekleyerek toplamda 47,2 milyon abone sayısına ulaştı. Bunun yanında The Walt Disney Company'in Hearst Communications ile beraber kurduğu spor yayın akışı ESPN+, yine aynı çeyrekte bünyesine 1,5 milyon abone ekleyerek ve 24,3 milyon abone sayısına ulaştı. Netflix ise 2022'nin üçüncü çeyreğinde 223.09 milyon global aboneye eriştiğini duyurdu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir