Discovery, BluTV'nin %35 Hissedarı Oldu

BluTV Genel Müdürü Aydın Doğan Yalçındağ, Twitter hesabı üzerinden Amerika'nın en büyük medya şirketlerinden Discovery'nin, BluTV'ye ortak olduğunu duyurdu.

Discovery, Doğan Medya bünyesindeki BluTV'ye %35 hisse ile ortak oluyor. Bu yatırımla birlikte Discovery'nin Türkiye pazarındaki etkinliği artacak ve BluTV içerikleri uluslararası yayın platformu Discovery+'ta yayınlanacak.

Discovery, Türkiye pazarına ilk olarak 2012'de girdi. Türkiye’deki TV platformlarına ücretli kanalların dağıtımını yaparak ve TLC ile DMAX'in yayınına başlayarak yatırımlarına devam etti. Şimdi ise daha büyük bir adım atarak Türkiye'nin rağbet gören yayın platformlarından BluTV'nin %35 hissedarı oldu.

BluTV'nin kurucusu ve genel müdürü Aydın Doğan Yalçındağ, konuyla ilgili "Dünyanın önde gelen medya ve eğlence şirketlerinden biri olan yeni stratejik ortağımız Discovery ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. BluTV, orijinal içerik üretimini özenle seçilmiş yerli ve yabancı içerik portföyü ile birleştirerek, son beş yılda milyonlarca kullanıcıya ulaşmış ve Türkiye SVOD pazarının büyümesine öncülük etmiştir. Vizyon ve stratejimizi paylaşan ve BluTV’yi büyüme yolunda bir sonraki aşamaya taşıyacak yeni bir ortağa sahip olduğumuz için mutluyuz," açıklamalarında bulundu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir