Diesel'den Şaşırtıcı Hamle

Diesel'in her zaman rakiplerinden farklı yol izleyen, gerektiğinde risk almaktan çekinmeyen, korkusuz bir duruş sergilediğini hepimiz az çok biliyoruz. En son yapmış olduğu paylaşımla da bizleri yine şaşırtmayı başardı.

Biliyorsunuz ki geçtiğimiz ay onur ayıydı. Diesel'de bu zamana kadar yaptığı kampanyalarla, yayınladığı reklam filmleriyle ve afişleriyle her zaman LGBT'ye destek verdiğini bizlere gösteriyordu.

Bu yıl da Onur Haftası’nda LGBTQ+ topluluğuna destek içerikli paylaşımlarda bulunması sebebiyle, 14 bin kullanıcısı Instagram'dan markanın sayfasını takip etmeyi bıraktı. Durumu fark etmesi ve kendi lehine çevirmesi çok kısa sürdü. Instagram'da, 14 bin takipçi kaybetmiş olmanın onuruyla birlikte bir teşekkür postu yayınladı.

https://www.instagram.com/p/BzdF8V5ii3h/?utm_source=ig_embed

Bir Diesel yetkilisi ise durumla alakalı olarak: “Diesel topluluğun her daim yanında oldu. Instagram topluluğumuzun da aynı değerleri paylaştığını varsaysak bile, bir hafta ve birçok şaşırtıcı homobofik yorumun ardından, LGBTQ+ tarihini yansıtan ve markanın desteğini gösteren içeriğimiz nedeniyle 14 bin takipçi kaybettiğimizi fark ettik. Her ne kadar diğer markalar bunu endişelenecek bir şey olarak görseler de, Diesel, takipçilerinin ayrılığını kutlama kararı aldı. Çünkü takipçiler önemlidir. Ama aşk daha önemlidir.” mesajı verdi.

https://pazarlamasyon.com/diesel-musterilerini-korsan-magazasiyla-kandirdi/

Diesel'in farklı bir işleyişinin olduğunun, gelişmeye başladığı dönemlerden itibaren farklı düşünme stili gerektiren ve sıkça yapmış olduğu gerilla türü reklamlarında ve kampanyalarında oldukça başarılı olmasından ve bu alanda akla ilk gelen markalardan birisi olmasından zaten anlıyoruz. Diesel'in bu durumu lehine çevirmedeki başarısı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir