Depremzedelerin barınabilecekleri yerleri gösteren platform: Kalacakyer.org

Toplanma alanları, tesisler, oteller ve gönüllü evleri gibi kalacak yerleri gösteren platform Kalacakyer.org kullanıma açıldı.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrası birçok vatandaş evlerinde kalamaz duruma geldi. Havaların oldukça soğuk olmasından dolayı ise açık alanda durmak bir hayli zor. Vatandaşlarımızın bu ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik geliştiren Kalacakyer.org, Türkiye'de vatandaşlarımızı kalabileceği yerleri listeledi. Hazırlanan listedeki konumların mevcut yer kapasiteleri sürekli olarak güncelleniyor. Ayrıca, platformda acil ulaşım için bir WhatsApp destek hattı da mevcut.

Siz de destek olabilirsiniz

Platformda, devletin, kurumların ve belediyelerin açmış oldukları tesislerin yanı sıra, ücretsiz oda tahsisinde bulunan otellerin tüm listesi de görüntülenebiliyor. Ahbap ve Otelz'nin paylaştığı lokasyonların da yer aldığı liste, vatandaşların barınma ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılamaya yönelik oluşturuldu. Listede, Ahbap ve Otelz'nin paylaştığı lokasyonlar da mevcut. 

Platformda, evlerinin, işletmelerinin ya da otellerinin kapılarını depremzedelere açmak isteyen kişiler "Yer Paylaşmak İstiyorum" butonuna tıklayıp Kalacakyer.org ekibi ile iletişime geçebilir. 

Kalacakyer.org patformuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir