Deprem Yardımlaşma Seferberliği başlatıldı: yardımlarınızı e-ticaret sitelerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz

Hepsiburada, Trendyol, N11, Migros, PTT, Yemeksepeti, Çiçeksepeti, Getir ve Amazon'un yer aldığı Deprem Yardımlaşma Seferberliği başlatıldı. Depremzedelerin ihtiyacı olan erzakların hızlı bir şekilde karşılanması amaçlanıyor.

Ülkemizde meydana gelen deprem felaketinin ardından Ticaret Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, depremzedelerin ve sosyal kurumların ihtiyaç ürünlerini karşılamak adına e-Ticarette Deprem Yardımlaşma Seferberliği'ni (e-Seferberlik) başlattı. 

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada, “Gönüllülük esasına göre yürütülecek e-Seferberliğe ülkemizde faaliyet gösteren elektronik ticaret pazar yerleri, bu platformlarda faaliyet gösteren satıcılar ile kargo ve lojistik işletmecileri katılım sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi. 

Hepsiburada, Trendyol ve Amazon gibi ülkemizde çokça kullanılan e-ticaret şirketlerinin ardından birçok e-ticaret sitesi daha bu seferberliğe dahil oldu. Bu seferberlik ile depremzedelerin en çok ihtiyacı olan malzemelerin satışına öncelik verilecek. Bunlar arasında; ısıtıcı, battaniye, nevresim takımı, yastık, hijyen seti, kadın hijyen seti, bebek maması, atkı, bere, eldiven gibi ihtiyaç ürünleri yer alıyor. Yapılan satışlar üzerinden e-ticaret pazar yerleri, satıcılarından herhangi bir komisyon bedeli almayacak. Bu girişim ile deprem bölgesindeki önemli ihtiyaçların daha hızlı bir şekilde temin edilmesi amaçlanıyor.

Depremden zarar gören vatandaşların öncelikli ihtiyaç ürünlerinin satılacağı e-Ticarette Deprem Yardımlaşma Seferberliği'nde şimdilik Hepsiburada, Trendyol, N11, MigrosPTT, Yemeksepeti, Çiçeksepeti ,Getir ve Amazon yer alıyor. Eğer erzak yardımı yapmak isteyen kullanıcılar bu sitelerden desteklerini kolayca gerçekleştirebilir.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir