Decathlon, her yaştan insanı spordan keyif almaya davet ediyor

Yakın zamanda marka kimliğini yenilediğini duyuran global spor markası Decathlon, “herkesin kendi koşullarında spor yapmasına olanak sağlamak” hedefiyle, her seviyeden sporseveri ve her yaştan bireyleri sporun verdiği mutluluğu deneyimlemeye davet ediyor.

Yenilen marka kimliği ile daha kapsayıcı bir spor anlayışını benimseyen global spor markası Decathlon, sporu herkes için erişilebilir hale getirmek amacıyla her seviyeden sporseveri ve her yaştan bireyleri spor yapmanın verdiği enerji ve mutluluğu deneyimlemeye, sporun faydalarının yanı sıra eğlencesini de keşfetmeye davet ediyor. Decathlon, bu vizyonu, tüm dünyada “Ready to Play?” sloganıyla dile getiriyor.  

oyku-pamuk-dolanbay

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Decathlon Türkiye Pazarlama ve İletişim Direktörü Öykü Pamuk Dolanbay,Son yıllara dünya genelinde hareketsizlik ve aşırı tüketimin artmasıyla birlikte bugün spora her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyar hale geldik. Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre dünya nüfusunun yüzde 70’i hareketsiz durumda. Obezitenin 1980’den bu yana Avrupa’da yüzde 150 oranında artmış olması, çocuklarımızın geleceği için endişe verici. Decathlon olarak, sporun toplumların daha sağlıklı ve mutlu olmasına yardımcı olduğuna, hatta bu konuda hayati bir rol oynadığına inanıyoruz. Decathlon’un temel amacı, bireyleri sporun keyif ve faydalarıyla harekete geçirerek, herkes için pozitif etki yaratmak. Bunun için ‘herkesin kendi koşullarına göre spor yapmasına olanak sağlamak’ hedefimiz doğrultusunda, sporun ‘kazanmaktan fazlası’ olduğunu vurgulayan yenilikçi bir kültür benimsiyor ve bu kültürü yaygınlaştırıyoruz. Spor, ister genç ister yaşlı, sporcu veya amatör olsun, ister bir hedefi olsun, ister sadece hareket etmek istesin, tüm insanlara değer sunuyor. Aslında hepimiz çocukluğumuzdan beri bir şekilde sporun içindeyiz ve herkes spordan kendine özgü şekilde faydalanıyor. Bu nedenle tüm dünyada yeni marka konumlandırmamızın iletişimini ‘Ready to play?’ sloganıyla yapmayı tercih ettik. Aslında burada ‘Ready to play?’ sorusuyla, Decathlon olarak oyun alanını eşitlemekteki taahhüdümüzü yerine getirmek için hazır olduğumuzu belirtmenin yanı sıra her yaştan ve seviyeden sporseveri, spordan daha fazla keyif alması ve yaşamına daha fazla enerji katması için oyuna davet ediyoruz” dedi.

Yenilenen marka portföyü her seviyeden sporcuya hitap eden donanımlar içeriyor

80 farklı spor branşına yönelik ekipmanlar sunan Decathlon, spor giyiminden ayakkabıya, spor aksesuarlarından açık hava aktiviteleri için malzemelere kadar geniş bir yelpazede ürün sunuyor. Ürünlerini daha kolay anlaşılır hale getirmek için marka portföyünü yenileyen şirket, yeni başlayanlardan teknik sporculara kadar tüm insanlara ekipman sunuyor. 

Decathlon’un yenilenen marka portföyünde Quechua (dağ), Tribord (su sporları), Rockrider (bisiklet), Domyos (fitnes), Kuikma (raket), Kipsta (takım sporları), Caperlan (doğa gözlemi), Btwin (kentsel mobilite) ve Inesis (hedef sporları) olmak üzere 9 kategori uzmanı marka ve Van Rysel, Simond, Kiprun ve Solognac olmak üzere 4 uzman marka yer alıyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir