Danone, Bitki Bazlı Kremasını Tanıttı

Kahve kreması satışları son yıllarda oldukça popüler bir hale geldi ancak salgınla beraber evde geçirilen zaman dilimi artınca evde kahve demleme ürünleri daha da arttı. Bu nedenle Danone, şu günlerde kahve tüketiminde kullanılan süt ürünü olmayan ürünlere yönelik artan talebin bir kısmını yakalamayı umarak, bitki bazlı kahve kremalarından oluşan yeni serisi Honest to Goodness'ı tanıttı.

Özellikle Y ve Z kuşağı tüketicilerin, laktoz intoleransı, sürdürülebilirlik ve çevresel kaygılar dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı bitki bazlı alternatiflere yönelirken, Danone'nin Kuzey Amerika pazarlama müdürü olan Olivia Sanchez, pazardaki bu eğilimi değerlendirmek istediklerini ve pazardaki bu boşluğu doldurarak pazarın büyümesine katkı sağlayacaklarını dile getirdi.

https://pazarlamasyon.com/bu-sarki-ile-kahvenizin-tadini-duyabilirsiniz/

Badem sütü ve hindistancevizi yağı ile yapılan Honest To Goodness kremalar üç çeşitten oluşuyor. Madagascan vanilya fasulyesi, şekersiz Madagascan vanilya fasulyesi ve Himalaya tuzlu karamel. İyi düşünülmüş malzemelerle amaca yönelik olarak düşünülen yeni marka geçtiğimiz günlerde ABD'de Amazon üzerinden satışa sunuldu. Danone, ayrıca Honest To Goodness'ı tanıtmak için online kanallara yoğunlaşıp Amazon'da video reklamlar yayınlamayı da planlıyor.

Sanchez, neden online tanıtımları seçtiklerini; "Bir takipçi kitlesi oluşturmak, hikayemizi anlatmak ve başlarken markamızı beslemek için önce dijitale geçmemizin önemli olduğunu hissettik" sözleriyle açıkladı.

https://pazarlamasyon.com/nescafe-icin-yapilmis-birbirinden-yaratici-10-basili-reklam/

Ayrıca 2020 yılında NielsenIQ'ya göre market e-ticareti 2019'a göre %125 artarak dijital kanalların toplam yiyecek ve içecek satışları içindeki payını %12'ye çıkardı. Ancak bazı tüketiciler halen çabuk bozulan ürünleri çevrimiçi satın alma konusunda sıkıntılar yaşıyor ve güvenemiyor. ABD'li yetişkinlerin üçte birinden fazlası, web üzerinden taze, dondurulmuş ve soğutulmuş ürünler satın alırken ürün kalitesi konusunda şüpheci olduğunu söylüyor. Dolayısıyla Danone, online üzerinden satışa çıkan yeni kremaları için de bir açıklama getirerek  diğer kahve kreması markalarının aksine, Honest To Goodness'ın raftarda stabil kaldığını ve yalnızca açıldıktan sonra soğutma gerektirdiğini söyledi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir