DALL-E 3 sonunda tanıtıldı! [ChatGPT ile kullanılabilecek]

OpenAI, DALL-E'nin heyecan verici yeni sürümü DALL-E 3'ü duyurdu! Etkileyici özellikler ile kullanıcılara sunulacak yeni sürüm, ChatGPT ile entegre olarak kullanılabilecek.

OpenAI, uzun bir bekleyişin ardından sonunda heyecan verici bir duyuru yaparak, metinleri görsellere dönüştüren yapay zeka aracı DALL-E'nin üçüncü sürümünü tanıttı. Yepyeni özelliklerle donatılan DALL-E 3'ün en dikkat çekici özelliği, ChatGPT ile sorunsuz bir şekilde entegre çalışabilmesi olacak. OpenAI, DALL-E 3'ün önceki sürümlere göre önemli ölçüde geliştiğini, metinleri daha iyi anlama ve bu metinleri daha doğru ve etkileyici görsellere dönüştürme yeteneğinin arttığını vurguluyor. 

Komut oluşturmak artık çok daha basit

DALL-E 3'ün ChatGPT entegrasyonu, kullanıcılara oldukça işlevsel bir avantaj sunacak. DALL-E'nin yeni versiyonunda bulunan bu özellik, kullanıcıların ChatGPT'yi kullanarak komutlar oluşturmasını mümkün kılacak. Zira DALL-E, komutları ne kadar ayrıntılı ve anlaşılır bir şekilde alırsa, o kadar iyi sonuçlar üretiyor. Ancak uzun ve karmaşık komutlar yazmak uğraştıcını ve zor olabiliyor. İşte bu noktada yeni özellik devreye giriyor. Kullanıcılar, detaylı komutları yazma zorunluluğu olmadan, ChatGPT'den yardım isteyebilecekler. Bu sayede, komut oluşturma süreci daha hızlı ve verimli hale gelecek, kullanıcılar daha kolay ve doğru sonuçlar elde edebilecekler. 

DALL-E 3 tanıtım videosu

OpenAI, DALL-E 3'ün güvenliği konusundaki önlemleri artırdığını da açıkladı. Bu yeni versiyon, kötü niyetli kullanımı engellemek amacıyla bazı güvenlik önlemleri içeriyor. Şirket, şiddet ve suç içeren bazı kelimelerin komutlarda kullanılmasını engellemek için özel filtreler eklediğini belirtiyor. Ayrıca, DALL-E 3, tanınmış kişilerin - politikacılar ve sanatçılar gibi - görsellerini oluşturmayı engelleyecek bir koruma mekanizması içerecek. Bu önlemler, DALL-E'nin etik ve güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlamayı amaçlıyor.

dalle-papa

DALL-E'nin son sürümü, ekim ayında önce ChatGPT Plus ve işletmeler için sunulacak. Sonbaharın ilerleyen dönemlerinde ise API hizmeti ve OpenAI Labs için araştırma bölümü kullanılabilir hale gelecek. Ancak DALL-E 3'ün genel halka açılacağı tarih hala netleşmemiş durumda. DALL-E 3 hakkında daha fazla bilgi almak için videomuzu izleyebilirsiniz.

DALL-E 3 sonunda tanıtıldı!

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir