Da Vinci Tablosuna Nusret'i Yerleştiren Gazeteciler Tutuklandı

  • Da Vinci'nin Mona Lisa'dan sonra en çok bilinen tablosu "Son Akşam Yemeği"ne ünlü Türk şef Nusret Gökçe'yi photoshop ile yerleştiren gazeteciler tutuklandı. 
  • Gazetecilerin şakalarının komik bulunmayıp, şikayet edilmesinin gerekçesi ise Müslüman ve Hristiyan dünyasının inançlarına saldırıda bulunmuş olmaları. 
  • İlgili yazı; Kapalıçarşı’daki Tarihi Kapıya Nusr-Et Tabelası

Da Vinci'nin ünlü tablosu "The Last Supper"a dünyanın pek çok yerinde sahip olduğu restoranlarla tanınan Nusret'i yerleştirerek şaka yapmak isteyen gazeteciler, Ürdün'de Müslümanların ve Hristiyanların inançlarına saldırı gerekçesiyle tutuklandı. 

Tüm dünyada "Salt Bae" olarak bilinen Nusret Gökçe'nin meşhur tuz ekme hareketi bugüne kadar tüm dünyada pek çok şakaya konu olmuştu. Ancak bu kez Son Akşam Yemeği tablosunda İsa'nın yemeğine tuz eker gibi konumlandırılan Nusret komik bulunmadı ve bunu yapan gazetecilerin mezhep çatışmasına davetiye çıkarma gerekçesiyle tutuklanmasına neden oldu. Görüntü sonradan kaldırılmasına rağmen suç duyurusundan vazgeçilmedi. Gazeteciler için 6 ay ile 3 yıl aralığında hapis cezası istenmişti ancak kefaret ile serbest bırakılmaları kabul edildi. 

Ürdünlülerin, ülke genelinde son üç gün boyunca Al Wakeel News'e karşı 200'den fazla şikayette bulunduğunu da belirtelim. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir