Crystal Palace NFT dünyasına adım atıyor

Ünlü İngiliz futbol kulübü Crystal Palace, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) arması için ticari marka başvurusunda bulundu.

Moda markalarından spor klüplerine kadar birçok markanın, takas edilemez tokenlere ( NFT'ler ) ve metaverse'e olan ilgisi artıyor. Premier League'de mücadele eden İngiliz futbol kulübü Crystal Palace da bu alan ilgisi olan futbol kulüplerinden biri oldu. Ünlü İngiliz futbol kulübü Crystal Palace, geçtiğimiz gün Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) arması için ticari marka başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Lisanslı metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis, haberi Twitter üzerinden paylaşarak “Crystal Palace Futbol kulübü arması için aşağıdakileri kapsayan bir ticari marka başvurusunda bulundu: NFT’ler, kripto para birimleri, dijital koleksiyonlar, sanal ayakkabı, giyim, spor malzemeleri, NFT ve kripto pazarları ve borsaları odaklanacak” ifadelerini kullandı. Crystal Palace’ın yakın zaman önce gerçekleşen NFT odaklı ticari marka başvurusu, kripto para birimlerini, dijital koleksiyonları, sanal ayakkabıları, bzeı spor malzemelerini, çevrimiçi NFT ve kripto pazarlarını ve borsalarını, NFT onaylı medyayı ve daha fazlasını kapsıyor.

Gelişmelerden görüldüğü üzere markalar, kurumlar ve spor klüpleri dijital dünyada varlıklarını ortaya koymakta oldukça memnun. Hatırlarsanız Mart ayında da Fransız futbol klübü Paris Saint-Germain de dijital dünyaya adım atmıştı. İlerleyen zamanlarda daha fazla spor klübünün NFT dünyasına adım atacağını söyleyebiliriz.

Kariyer
Tribal Worldwide Istanbul Yönetici Kreatif Direktörü Güldeniz Şeşen Bilginer'e göre en iyi "metaverse" kampanyaları

Tribal Worldwide Istanbul Yönetici Kreatif Direktörü Güldeniz Şeşen, en iyi metaverse kampanyalarını seçti.

Bunlar İlginizi Çekebilir