Covid-19 Sürecini Fayda İletişim'in Kurucusu Ateş İlyas Başsoy ile Konuştuk

Covid-19 salgının tüm sektörleri etkilediği ve hızlıca dönüştürdüğü şu dönemde, markaların iletişim faaliyetlerini tasarlayan ve sürdüren ajanslar ile konuştuğumuz bir yazı dizisi başlattık. Bu yazı dizisinde reklam, halkla ilişkiler ve iletişim ajansları ile, Covid-19 sürecini nasıl nasıl geçirdiklerini ve geleceğe dair ön görülerini konuşacağız.

İlk röportajımızı Fayda İletişim'in Kurucusu ve Ajans Başkanı Ateş İlyas Başsoy ile gerçekleştirdik. Keyifli okumalar.

Cemre Üçhisarlı: Covid-19 süreci ajansınızı nasıl etkiledi?

Ateş İlyas Başsoy: Tek tesellinin “nasıl olsa herkes bizim durumumuzda” gibi sorunlu bir cümle olduğu zor bir dönem yaşıyoruz. Her şey çok hızlı olduğu için daha etkiyi fark edemedik. Savaşta kolunu kaybetmiş ama farkında olmayan askerler gibiyiz.

C.Ü: Bu sürece yönelik yaptığınız iletişim planlarında en çok neye dikkat ediyorsunuz ve planlarınızı genelde nasıl bir tarih aralığına yönelik yapıyorsunuz?

Ateş İlyas Başsoy: Gerçekçi bir plan yapmak olanaksız çünkü gerçeğin farkında değiliz. Ne olacağını hiçbirimiz bilmiyoruz. Hayatımda düzenli devam eden tek şey ödemelerimiz.

C.Ü: İletişim faaliyetlerini tamamen durduran müşteriniz var mı?

Ateş İlyas Başsoy: Hayır yok. Aksine neredeyse tüm müşterilerimiz daha çok iş yaptırıyor.

C.Ü: Evlerinden çalışanlar iş yüklerinin eskiye göre daha fazla arttığını söylüyor, sizde böyle bir durum var mı?

Ateş İlyas Başsoy: Müşteriler de evde olduğu için gün içerisinde ileitşim kurulan saatler değişti, geceleri aramalar vs arttı. Mesai saatleri belirsizleşti. İş yükü en azından benim için arttı ama ajansın geneli için toplam iş yükü azaldı diyebilirim.

C.Ü: Bundan sonrasında sektörde kalıcı bir değişiklik olacağını düşünüyor musunuz?

Ateş İlyas Başsoy:Ayakkabılar oldukça cilacılar da olacak. Aktörler değişebilir, sektör değişmez.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir