Covid-19 Konusunda Ne Kadar Endişeliyiz?

2019 yılının son günlerinde Çin’in Hubei Eyaleti’ne bağlı Wuhan şehrinde ortaya çıkan Covid-19 yani ‘’Yeni Korona’’ isimli virüsün yayılmaya başlaması ile oluşan salgın, dünya çapında pandemi ilan edilmesi ile giderek ciddi bir hal aldı. Çok üzücüdür ki hala yayılmaya ve can almaya da devam ediyor. Peki biz bu virüs için ne kadar endişeliyiz? Hangi önlemleri alıyoruz? Big Cat Research sizin için araştırdı.

Araştırmanın sonuçlarına göre Covid-19 (Korona Virüsü) %62’lik bir kesimde oldukça endişe yaratıyorken %32 ise kısmen endişelendiklerini dile getiriyor. Bu rakamlar karşısında halkın oldukça tedirgin olduğu görülüyor.

Alınan önlemlerde ise aslında cevap çok net. %78 gibi çok bir büyük oranla karşımıza kolonya cevabı çıkarken bunu %50 ile dezenfektan spreyler takip ediyor. Üçüncü sırada ise %39 ile medikal maske yer alıyor.

Araştırmamızda karşımıza çıkan en radikal değişim ise el yıkama konusu oluyor. Covid-19 salgını öncesi %24 günde 5-7 kez elini yıkadığını belirtirken %22 ise günde 3-5 arası el yıkamayı geçmediğini söylüyor ancak salgın sonrası bu sayı %61lik büyük bir oranın cevabı ile günde 9 ve fazlasını buluyor.

Genel olarak verileri analiz etme yoluma gittiğimizde aslında sonuç oldukça açık. Halkın Covid-19 salgını dolayısı ile oldukça tedirgin olduğu, tedbir alma yoluna gittiği ve en büyük çareyi kolonyada bulduğunu görüyoruz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir