Corona Virüsü, Corona Marka Bira ile Karıştırılınca Google'da Trend Oldu

Corona virüsü salgını haberleri dünyayı dolaşmaya ve endişeler artmaya devam ederken, insanlar virüsü bira markası olan Corona ile karıştırdı ve marka Google Aramalar'da trend oldu.

Çin’in Wuhan kentinde çıkan ve kısa bir süre içerisinde birçok ülkeye yayılan corona virüsü hakkında birçok makale, canlı blog ve haber bülteni var. Bu ölümcül korona virüs türünün deniz ürünlerinden kaynaklandığı ve Çin'deki pazarlardan bulaştığından şüpheleniliyor.

Google'da ise son birkaç gün içinde “corona birası virüsü”, “corona virüsü birası” ve “virüs corona birası” aramalarında ciddi bir artış olduğu gözüküyor.

Aramalar öncelikli olarak Avustralya, Hindistan, Kanada ve Amerika'dan yapılıyor. İsimlerdeki benzerlik göz önüne alındığında, Corona birası ve corona virüsü arasında insanlar tarafından bir bağlantı kurulup, araştırıldığı gözüküyor.

İşte bu aramaların en çok hangi ülkelerden yapıldığını gösteren harita. Haritada bu aramaların en fazla Avustralya'dan yapıldığı gözüküyor.

İnsanlar endişelenip bu tür araştırmalar yapsalar da, Corona birası ve bu ölümcül virüs arasında hiçbir bağlantı yok.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir