Corona Salgını Sebebiyle Ücretsiz Hizmet Sunan Şirketler

Corona virüsü salgını hayat akışımızı çok ani bir şekilde değiştirdi. Salgın hastalık bulunduğu her ülkede hızla yayılmaya devam ederken başka bir tarafta da insanlar birbirlerine moral vermeye ve bir dayanışma içerisinde olarak bu zorlu süreci atlatmaya çalışıyorlar.

Bizler de bu zorlu dönemde ücretsiz hizmet sunan bazı şirketleri sizler için araştırdık. Microsoft ve Google'ın Corona ile mücadele kapsamında evden çalışacaklara sunduğu kolaylıkları daha önce sizlerle paylaşmıştık. Bildiğiniz, listeye eklemek istediğiniz farklı bir isim olursa lütfen bize yorum olarak iletin.

Yemeksepeti Banabi

Yemeksepeti ve Banabi'nin Corona virüsü ile mücadele kapsamında temassız teslimat işlemini ilk başlatan online sipariş uygulamaları olduklarını sizlerle paylaşmıştık.

Banabi ek olarak Corona virüsü için öncelikli risk grubunu oluşturan 50 yaş ve üstü kullanıcılarına özel, belli bir sipariş ücretinin altındaki tüm siparişlerde aldığı gönderim ücretini almıyor. Üstelik bu durum diğer kampanyaları da etkilemiyor.

Getir

Banabi'nin rakibi Getir ise Banabi'ninkine benzer bir uygulamayı sağlık çalışanları için sunuyor. Sağlık çalışanlarından getirme ücreti talep etmeyen Getir, sağlık çalışanlarına ekstra olarak %10 indirim de sunuyor.

Kariyer.net

İş görüşmelerinin dijital ortamlarda yapılmasını sağlayan Kariyer.net hizmeti HR Venue, 1 ay boyunca herkese ücretsiz olarak sunuluyor.

Dropbox

Bir paylaşım ağı programı olan Dropbox, sivil toplum kuruluşlarına ve gönüllü organizasyonlara Business hesabını 3 ay boyunca ücretsiz olarak sunuyor.

İçerik Bulutu

Bulut tabanlı içerik üretim platformu olan İçerik Bulutu, pazarlama profesyonelleri ile birlikte hazırladığı webinarları ücretsiz sunuyor.

Hangouts

Google'ın video konferans uygulaması olan Hangouts, maksimum 250 kişiye kadar yapılan konferanslarda ücret talep etmiyordu ancak Corona virüsü salgınında bir araya gelmeyi kolaylaştırmak için 100.000 kişiye kadar izleyiciyi ücretsiz bir şekilde kabul ediyor.

Microsoft Teams

Microsoft Team ile yapılacak olan tüm web konferansları veya online etkinlikler 6 ay boyunca ücretsiz.

Evreka

Akıllı atık toplama ve şehir temizleme işlemleri için çözüm imkanları sunan Evreka, Corona virüsü salgını süresince ihtiyaç sahibi kurumlara ücretsiz dezenfeksiyon çözümü sunuyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir