Corona, Deniz Canlılarını Plastikten Kurtarmaya Çağırıyor

Meksikalı bira markası Corona'nın Ipanema Plajı’ndan sadece son 3 günde toplanan çöpler ile inşa ettiği duvarı sizlerle paylaşmıştık.

Corona ve Parley Sivil Toplum Kuruluşu bu seferki çalışmasında plastik kirliliğinin vahşi yaşama etkisini göstermek istedi ve bunun için de Dünya Günü'nü tercih etti.

Wieden + Kennedy Amsterdam ile çalışılan projede Corona ve Parley insanları tek kullanımlık plastikten uzaklaşmaya ve Corona tarafından organize edilen yerel temizliklere katılmaya teşvik ediyor.

Kampanya için hazırlanan reklam filmi bir animasyon halinde sunuluyor. Animasyonda plastikler birleşerek bir balık görünümü kazanıyor ve bir martı plastik balığı yemeye çalışıyor. Bir insan eli ise martının ağzından plastik yumağını çekiyor ve onu yemesine izin vermiyor. Animasyon, hayvanların plastik yüzünden zarar görmelerini engellemenin bizim elimizde olduğunu basit bir dille anlatıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ghhPaD0YPMM

Her yıl 100.000 deniz memelisi ve deniz kaplumbağasının su altı kirliliği sebebiyle yaşamını yitirdiği ve deniz kuşlarının %90'ının midesinde plastik bulunduğu Parley tarafından vurgulanmak isteniyor.

Dünyaca ünlü bira markası Corona ve Parley’nin uzun süredir devam eden ortaklıkları kapsamında 15'ten fazla ülkede 25.808 gönüllü ile 519'un üzerinde temizlik etkinliği gerçekleştirdi. Temizlik tarihlerini öğrenmek içinse marka ilgilenenleri protectparadise.com sitesine yönlendiriyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir