Colgate'den Geri Dönüştürülebilir Diş Macunu Tüpü

Günlük olarak sık kullandığımız ürünlerden biri olan diş macunu, çabuk tüketiliyor ve bu yüzden yenisini alma ihtiyacı ortaya çıkıyor. Bu kadar sık tüketilen diş macununun tüpü de plastik atık olarak çevreye büyük zarar veriyor haliyle.

https://pazarlamasyon.com/adidasin-geri-donusum-kutulari-plastik-siseleri-yeni-stan-smith-ayakkabilar-ile-degistiriyor/

Colgate, bu sorundan yola çıkarak beş yıllık bir araştırmanın ardından geri dönüştürülebilir bir diş macunu tüpü ortaya çıkardı. İyi niyet göstergesi olarak da atık depolama alanlarını azaltmak ve gezegeni kurtarmak için bu yeniliği rakipleriyle de paylaştı.

Colgate Smile For Good isimli geri dönüştürülebilir plastik tüpler, Avustralya ve İngiltere gibi ülkelerde, plastik geri dönüşüm kutularında geri dönüştürülebilen yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) kullanılıyor. Aynı zamanda başka geri dönüştürülebilir plastik ürünler için de kullanılan malzeme aynı. Retail News'e göre, Colgate mühendisleri, orijinal malzeme çok sert olduğu için, HDPE tüpün farklı sınıf ve kalınlıklarını bir araya getirdi.

Retail News tarafından alınan bir açıklamada, "Colgate-Palmolive tüm diş macunu tüplerinde geri dönüşüm standartlarını karşılamasını istiyor, bu nedenle teknolojimizi diş macunu rakipleriyle ve her türden tüp üreticileriyle açıkça paylaşıyoruz" dendi.

Geçtiğimiz günlerde Avustralya'da tanıtılan bu geri dönüştürülebilir tüp, firmanın 2025 yılına kadar% 100 geri dönüştürülebilir, yeniden kullanılabilir veya kompostlanabilir ambalajlara ulaşma hedefi için attığı adımlardan biri.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir