Çocukların hayalleri resimlerde kalmasın

OMO ayrıştırılan plastikleri tekrar hayata döndürerek hazırlanan enstalasyonla herkesi geri dönüşüm yapmaya davet ediyor.

OMO, Okul Dışarıda Günü’nde çocukların çizdiği resimden ilhamla geri dönüşüm konusunda farkındalığı artırmak için ayrıştırılmış plastik atıkları kullanarak sıra dışı bir enstalasyona imza attı.

OMO, plastik atıkların geri dönüşümü konusunda farkındalığı artırmak ve daha fazla insanı bu konuda harekete geçirmek için sıra dışı bir çalışmaya imza attı. OMO’nun destekleriyle Aktif Yaşam Derneği tarafından düzenlenen Okul Dışarıda Günü’nde öğrenciler “geri dönüşüm yapılan temiz bir dünya” hayallerini resmettiler ve bu resim ayrıştırılmış plastik atıklar kullanarak dev bir enstalasyona dönüştürüldü. Ressam Şevval Konyalı’nın imzasını taşıyan enstalasyonla marka, “Çocukların hayalleri resimlerde kalmasın” çağrısı yapıyor ve herkesi plastik atıklarını ayrıştırarak çocukların hayallerindeki temiz geleceği birlikte yaratmaya davet ediyor.

Enstalasyon 900 adet ayrıştırılmış plastiğe ikinci bir hayat verilerek oluşturuldu. Temiz bir gezegen ve onun üzerinde yeşeren bir hayatı sembolize eden çalışma, 24 Ocak 2022 tarihinden itibaren üçer günlük sürelerle Kadıköy Metro İstasyonu, Taksim Metro İstasyonu ve Gayrettepe Metro İstasyonu’nda sergilenecek. Ardından eser 4 Şubat tarihinden itibaren 1 ay boyunca İstanbul Oyuncak Müzesi’nde ziyaretçilerle buluşacak. Bu süre boyunca ziyaretçiler biriktirdikleri plastik atıkları da OMO’nun müze bahçesine yerleştirdiği geri dönüştürülebilir atık ünitesine bırakma imkânı bulacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir