Coca-Cola'dan ilk NFT hamlesi

Amerikalı içecek devi Coca-Cola, hazırladığı NFT eser ile NFT pazarında yer almaya hazırlanıyor. 2 Ağustos'ta OpenSea pazaryerinde açık arttırmayla satışa sunulacak olan NFT eserin rekor fiyata satılması bekleniyor.

Coca-Cola'nın, tasarladığı 4 NFT eser arasında; dijital olarak giyilebilen Coca-Cola amblemli bir mont, arkadaşlık kartı, Coca-Cola mini buzdolabı ve kutu cola açılış sesini içeren parçalar bulunuyor. Markanın 4 NFT'si de tek bir parça gibi satılacak.

Şirket ilk NFT hamlesi için Tafi isimli şirket ile anlaştı. Utah’ta bulunan Tafi, siparişe göre dijital avatarlar ve dijital içerikler üreten bir şirket. Yapılan anlaşmayla şirket, Coca-Cola'nın 1956 model içecek otomatının ve diğer ürünlerin dijital versiyonlarını tasarladı.

Daha önce sattığı ürünler ile oldukça ilgi çekmeyi başaran Coca-Cola'nın NFT eseri, henüz daha satışa sunulmadığı halde büyük bir ilgi gördü. Promosyon amaçlı ürünlerinin dışında, binlerce dolarlık özel üretim ürünlerde satan marka. Hem NFT severler hem de markanın hayranları, Coca-Cola’nın bu NFT ürününün satışa çıkmasını sabırsızlıkla bekliyor.

Coca-Cola, NFT eserlerinin 2 Ağustos'ta açık artırmayla satılacağını ve elde edilen gelirle zihinsel engelli ve fiziksel engelli çocuklar ile yetişkinler için düzenlenen Özel Olimpiyatlar'a katkı sunulacağını açıkladı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir