Coca-Cola Yeni Minimalist Ambalaj Tasarımını Tanıttı

Coca-Cola, en son 2016'da ambalajını güncellemişti ve günümüze kadar bu ambalaj tasarımını kullanıyordu. Geçtiğimiz günlerde ise Coca-Cola ambalajında bir tasarım değişikliğine gitti. Bu değişiklik ile şirketin ürün yelpazesinde "tek marka" stratejisini uygulamaya koymasından bu yana tasarladığı ilk tasarım.

Coca-Cola tarafından tasarlanan bu yeni görünüm, markanın ikonik görünümüne daha minimalist bir yaklaşım getiriyor. Kutulardaki, kırmızı disk ve dalga çizgileri ambalajdan kaldırıldı. Coca-Cola, yeniden markalaşma çabasının "tüm Coca-Cola varyantlarını taşıyan basit ve sezgisel bir navigasyon sistemi sağlamak" olduğunu söyledi.

Şirketin evrensel olarak tanınan Coca-Cola kırmızısı adını verdiği Coca-Cola Zero için de yeni ambalaj tasarlandı. Orijinal Cola-Cola'nın kırmızı üzerine beyaz tip, Coca-Cola Zero'nun kırmızı üzerine siyah tip ve Diet Coke için gümüş renk ambalaja kırmızı yazı tasarlandı. Kutuların altındaki boş alanın ise, "görsel bir metaforun" parçası olduğu belirtildi.

Coca-Cola Zero'nun yeni tasarımı, Avrupa ve Latin Amerika'da piyasaya sürüldü. Yeni tasarımların 2022 yılına kadar tamamlaması bekleniyor, tamamlandıktan sonra ise diğer ürünler de piyasaya sürülecek.

Kariyer
Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı "Kami"

Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı Kami, down sendromlu 100'den fazla gerçek genç kadının yüzünün birleşiminden oluşturuldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir