Coca-Cola Yeni Minimalist Ambalaj Tasarımını Tanıttı

Coca-Cola, en son 2016'da ambalajını güncellemişti ve günümüze kadar bu ambalaj tasarımını kullanıyordu. Geçtiğimiz günlerde ise Coca-Cola ambalajında bir tasarım değişikliğine gitti. Bu değişiklik ile şirketin ürün yelpazesinde "tek marka" stratejisini uygulamaya koymasından bu yana tasarladığı ilk tasarım.

Coca-Cola tarafından tasarlanan bu yeni görünüm, markanın ikonik görünümüne daha minimalist bir yaklaşım getiriyor. Kutulardaki, kırmızı disk ve dalga çizgileri ambalajdan kaldırıldı. Coca-Cola, yeniden markalaşma çabasının "tüm Coca-Cola varyantlarını taşıyan basit ve sezgisel bir navigasyon sistemi sağlamak" olduğunu söyledi.

Şirketin evrensel olarak tanınan Coca-Cola kırmızısı adını verdiği Coca-Cola Zero için de yeni ambalaj tasarlandı. Orijinal Cola-Cola'nın kırmızı üzerine beyaz tip, Coca-Cola Zero'nun kırmızı üzerine siyah tip ve Diet Coke için gümüş renk ambalaja kırmızı yazı tasarlandı. Kutuların altındaki boş alanın ise, "görsel bir metaforun" parçası olduğu belirtildi.

Coca-Cola Zero'nun yeni tasarımı, Avrupa ve Latin Amerika'da piyasaya sürüldü. Yeni tasarımların 2022 yılına kadar tamamlaması bekleniyor, tamamlandıktan sonra ise diğer ürünler de piyasaya sürülecek.

Kariyer

Bunlar İlginizi Çekebilir