Coca-Cola'nın ikonik figürlerine yapay zekâ dokunuşu

Coca-Cola, hayranlarına markanın ikonik görüntülerini yapay zekâ ile yeniden tasarlamaları için OpenAI destekli bir araç geliştirdi.

Coca-Cola, hayranları için markanın ikonik görüntülerinden tasarımlar oluşturmalarına olanak sağlayan bir yapay zekâ aracını tanıttı.

Markanın klasik konturlu şişesinden Noel kutup ayılarına ve Noel Baba figürüne kadar tüm resimlere OpenAI'ın en yeni DALL-E ve GPT sistemleri tarafından desteklenen sitesinden erişilebiliyor. ABD de dahil olmak üzere 17 ülkeden dijital yaratıcılar, markaya özgü resimler, logolar ve semboller gibi onlarca öğeyi seçebiliyor ve markaya kendi yaratıcı yorumlarını katabiliyor. Gönderilen tasarımlar ise Coca-Cola'nın New York Times Meydanı'ndaki ve Londra Piccadilly Circus'taki dijital reklam panolarında yayınlanmak üzere seçiliyor.

Şirketin üst düzey yöneticilerinden James Quincey proje ile ilgili olarak "Bu hızla gelişen teknolojinin sunduğu yeni nesil yaratıcılığı ortaya çıkarmaktan heyecan duyuyoruz. Son teknoloji yapay zekâ aracılığıyla pazarlamamızı geliştirmek için fırsatlar görüyoruz" açıklamasında bulundu.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coca-Cola (@cocacola)'in paylaştığı bir gönderi

Ayrıca, Coke'un Global Tasarım ve Kreatif ekiplerinin ev sahipliği yaptığı "Real Magic Creative Academy" atölye çalışmasına katılmak üzere markanın Atlanta'daki küresel genel merkezine seyahat etmek üzere 30 kreatiften oluşan bir grup seçilecek.

Fast Company'ye göre, tasarımlarını gönderen katılımcılar kendi haklarına sahip olurken, Coca-Cola marka görsellerinin haklarına sahip olmaya devam edecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir