Coca-Cola İçecek’ten Kadın Yönetici Oranını Artırma Sözü

LEAD Network Türkiye tarafından, çeşitlilik ve kapsayıcılık konularının ele alındığı, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin CEO’larının katılımıyla, eylül ayında yapılan yuvarlak masa toplantısının ardından, organizasyonun uluslararası ayağı 6 Ekim’de gerçekleşti. Çeşitlilik ve kapsayıcılığın örneklerle konuşulduğu, iyi uygulamalardan yola çıkılarak sonraki adımlar hakkında fikir alışverişinde bulunulan toplantıların ardından ise Coca-Cola İçecek, bu alanda taahhüdünü somutlaştırmak üzere yola çıktı.

https://pazarlamasyon.com/lenovodan-isyerinde-cinsiyet-esitligine-yonelik-ilginc-kampanya/

Coca-Cola İçecek CEO’su Burak Başarır, The Coca-Cola Company Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su James Quincey ve LEAD Network Kurucusu Mick Broekhof’un katılımıyla 26 Ekim 2020 tarihinde online ortamda gerçekleşen imza töreni ile Coca-Cola İçecek, 2025’e kadar müdür ve üst düzey yönetici pozisyonlarda çalışan kadın oranını %5 artıracağının sözünü verdi.

Coca-Cola İçecek, hızlı tüketim sektörü genelinde bu taahhüdü veren öncü şirketler arasında yerini aldı. Şirketlerin cinsiyet eşitliğini sağlamak için yapılandırılmış planlar çerçevesinde verdiği bu taahhüt (CEO Pledge) cinsiyet eşitliğinden yana bir tutum sergilemenin ve ekonomi ve iş dünyasında kadın oranını artırma kararlılığının sözü olarak konumlanıyor.

https://pazarlamasyon.com/coca-cola-2019-bloomberg-cinsiyet-esitligi-endeksine-girdi/

“Eşitlik Anlayışını Faaliyet Gösterdiğimiz Her Alana Yaymayı Amaçlıyoruz”

Din, dil, ırk, cinsiyet farkı gözetmeden eşit fırsat sunma anlayışını yaptıkları işin her alanına yaymayı hedeflediklerini belirten Coca-Cola İçecek CEO’su Burak Başarır, sektörel iş birliği ile bu yönde itici bir güç olmayı amaçladıklarını ifade etti. Eşitlik anlayışını faaliyet gösterdikleri her alanda gözettiklerinin altını çizen Burak Başarır, iş ortaklarını da bu konuda teşvik ettiklerini belirtti ve şunları söyledi:

“2013’te yayınladığımız İş Yeri Hakları ile başlayan, 2019’da İnsan Hakları’na dönüşen politikalarımızda bu konuda hem çerçeveyi belirliyor hem de taahhüdümüzü yineliyoruz. Politikanın; Çeşitlilik ve Dahil Etme, Keyfi Ayrımcılık, Güvenli ve Sağlıklı İş Yeri gibi prensipleri bu konuda net bakış açımızı ortaya koyuyor. Yine bu kapsamda, 2015 yılından bu yana imzacısı olduğumuz Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni (WEP) kadın çalışanlarımızı desteklemek ve geliştirmek için kendimize bir rehber olarak kullanıyoruz. Biz bu konuda daha yapılacak çok şey olduğuna inanıyoruz. Tüm çalışanlarımızın bu gelişime liderlik etmesini hedefliyoruz.”

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir