Coca-Cola, 200 İçecek Markasının Üretimini Durduruyor

Dünyanın en büyük içecek şirketlerinden biri olan Coca-Cola Company bir yandan yeni kağıt şişesini tanıtırken bir yandan da salgın nedeniyle zor günler geçirdiği için bazı markalarından vazgeçme kararı aldı.

Coca-Cola, perşembe günü yaptığı duyuruda, yaklaşık 200 içecek markasını portföyünden çıkaracağını bildirdi. Ancak Coca-Cola CEO'su James Quincey, hangi ürünlerden ve markalardan vazgeçeceklerini söylemedi.

https://pazarlamasyon.com/coca-cola-ilk-kagit-sise-prototipini-tanitti/

Muhtemelen Dasani, Powerade ve Smart Water gibi hidrasyon kategorisindeki markaların portföyden çıkarılacağı konuşuluyor. Şirket aynı zamanda haziran ayında Tab, Zico ve Odwalla gibi içeceklerinden de vazgeçtiğini açıklamıştı.

Coca-Cola ayrıca bu hamleyi potansiyeli en güçlü içecekleriyle, tüketici tabanını büyütmek ve sistem marjlarını artırmak için yaptığını söyledi. Şirket, bazı markalardan vazgeçme kararı almasına rağmen, yeni içecek kategorilerini keşfetmeye devam edeceğini de belirtti.

https://pazarlamasyon.com/coca-colanin-gelirleri-son-ceyrekte-%28-dustu/

Coca-Cola, corona virüs pandemisi nedeniyle insanların dışarıda yemek yememeyi tercih etmesi ve restoranların uzun süre kapalı kalmasından dolayı yılın ikinci çeyreğinde ciddi anlamda gelir düşüşü yaşamıştı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir